Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nové discgolfové hřiště v Humpolci pro začátečníky, pokročilé i rodiny s dětmi

/
/
/
793 ZobrazeníV lesoparku pod židovským hřbitovem v Humpolci bude v pátek 31. května slavnostně otevřeno nové sportoviště volně přístupné široké veřejnosti.

Zájemci si tam zahrají takzvaný discgolf, což je fyzicky i finančně nenáročná disciplína, která je vhodná jak pro sportovce, tak i pro rodiny s dětmi, seniory a úplné začátečníky. Hru si může vyzkoušet opravdu každý, navíc zdarma. Stačí jen speciální disk podobný frisbee, jenž bude k zapůjčení v humpoleckém infocentru na Havlíčkově náměstí. Pokud se někomu discgolf zalíbí natolik, že si bude chtít pořídit vlastní disk, nejde o velkou investici. Jejich ceny začínají na 250 korunách.

Discgolf se za posledních osm let stává stále populárnějším. Humpolecký DiscGolfPark je již osmadevadesátým, který se v republice otevře. „Hřiště v Humpolci sestává z devíti speciálních košů neboli jamek, které mají různé délky a tvar. Nejkratší jamka měří 68 metrů, nejdelší pak přes 200 metrů. I tu nejdelší jamku dokáží nejlepší hráči dokončit na tři až čtyři hody,“ přiblížil Přemysl Novák ze společnosti HEPA group s. r. o., jenž je autorem návrhu hřiště.

Zklamaní ale nebudou ani začátečníci, kteří si přijdou discgolf vyzkoušet poprvé. „Po pár trénincích jej v pohodě zvládnou i oni. Součástí hřiště jsou informační tabule s popisem pravidel a tipy, jak discgolf hrát,“ uvedl Přemysl Novák.
Město Humpolec si discgolf získal především tím, že ho lidé mohou provozovat v otevřeném prostranství příjemného prostředí lesoparku, navíc zdarma. „Jde o jednu z ideálních možností nenásilné aktivity pro jednotlivce, rodiny, začátečníky i pokročilé,“ zmínila místostarostka Humpolce Alena Kukrechtová.
Discgolf je hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo holí a míčku se hraje s diskem a místo jamek jsou na hřišti umístěny speciální discgolfové koše. Cílem hry je dopravit disk neboli létající talíř z místa výhozu do koše na co nejmenší počet hodů. Kdo obejde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, vítězí. V rámci České discgolfové ligy se loni uskutečnilo více než přes 170 turnajů a výrazně stoupá i počet členů České discgolfové asociace. Přemysl Novák se realizacím discgolfových hřišť věnuje od roku 2010 a kromě České republiky navrhoval hřiště v Itálii, Rumunsku nebo Portugalsku.
Realizaci discgolfového hřiště v Humpolci finančně podpořil Kraj Vysočina v rámci Fondu Vysočiny.

  • Facebook
  • Twitter