Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nová trať a tři nové linky nabídne městská doprava v Jihlavě

/
/
/
341 ZobrazeníOd středy 1. února nastanou v jihlavské hromadné dopravě zásadní změny. Do Bedřichova začnou jezdit trolejbusy po nové bezmála šestikilometrové trati. Zrušená autobusová spojení nahradí dvě nové trolejbusové linky G a H a nová autobusová linka č. 2. Prezentační jízdy nových linek se uskuteční v neděli 22. ledna.

Nová trolejbusová linka G 
Povede mezi konečnými stanicemi Horní Kosov a Antonínův Důl. Pojede po trase Horní Kosov-Žižkova-Masarykovo náměstí-Chlumova-Na Růžku-Bosch-Jipocar-Antonínův Důl a zpět. Na této lince budou nasazovány parciální trolejbusy.

Nová trolejbusová linka H 
Bude obsluhovat Zadní Bedřichov a Polikliniku po trase Bosch-Zadní Bedřichov-Na Růžku-Chlumova-17. listopadu-Poliklinika a zpět směr Chlumova Seifertovou ulicí. Tato linka bude zajišťována klasickými trolejbusy a bude vedena pod trolejemi v celé délce.

Nová autobusová linka č. 2 
Bude jezdit mezi Velkým Beranovem a Zbornou po trase Velký Beranov-Malý Beranov-Helenín-Masarykovo náměstí-Chlumova-Na Růžku-Smrčenská-Krematorium a Zborná s tím, že z Velkého Beranova, Malého Beranova a Helenína budou zachovány také přímé spoje do průmyslových zón Pávov a Střítež. Ty zůstanou označené jako dosavadní linka č. 12.

Stávající linka č. 4, která obsluhuje Heroltice, Moravské Kovárny a průmyslovou zónu v Hruškových Dvorech bude prodloužena a končit už nebude na Masarykově náměstí ale na konečné V Ráji a obslouží tak Znojemskou ulici. 

Pravidelně a bez sjíždění spojů na zastávkách 
Nové trasování linek MHD umožní mezi spoji pravidelný interval, čímž se odstraní současné sjíždění spojů na zastávkách. „Znamená to, že nové trolejbusové linky G a H a autobusové linky č. 2 a 12 budou ve společném úseku Chlumova-Na Růžku vedeny tak, aby byl mezi spoji pravidelný odstup v řádu šesti až sedmi minut,“ uvedl předseda představenstva dopravního podniku Radim Rovner. Podle jeho slov budou na webu www.dpmj.cz zveřejněny nejpozději 10. ledna všechny nové jízdní řády a navíc si bude moci kdokoli nové trolejbusové linky zdarma vyzkoušet v neděli 22. ledna při prezentačních jízdách.

  • Facebook
  • Twitter