Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nová česká fantasy. Manželé na veletrhu v Brodě představili knihu Rituál

/
/
/
2564 ZobrazeníAutoři Lenka Šíková a Jan Marek Šík představili na knižním veletrhu v Havlíčkově brodě svou novou fantasy knihu Rituál. Ta vypráví o dívkách, které začnou pátrat po záhadě spojené s obřadem, díky kterému se rázem stanou dospělými.

„Kniha řeší otázky svobody,“ zaznělo od Šíka při úvodu do jejich příběhu. Podle autorů v díle nejde primárně o prostředí fantasy světa, ale o příběh a postavy. Děj by se podle jejich slov mohl odehrávat i v reálném světě.

Volba žánru byla podle Šíkové přirozená volba. Oba tvůrci se již v dětství psaní fantasy věnovali. Zároveň ale přiznali, že fantasy žánr nečtou a nemají moc přehled o konkurenčních knihách. Padlo i to, že se od jiných děl neměli záměr odlišovat, ani z knih podobného charakteru nečerpali. „Je potřeba, aby vycházely špatné knihy, aby vynikly ty dobré,“ řekli autoři o přehlceném trhu a konkurenci.

Tvůrci také promluvili o výhodách a nevýhodách společného psaní. Odhalili, že si dělí kapitoly a příběh spolu pokaždé konzultují a upravují, sázejí na kompromisy. Vzájemně se při psaní popostrkují vpřed. Vymýšlení příběhu jim v začátcích trvalo asi dvě hodiny, samotné psaní knihy pak třičtvrtě roku. Udali, že právě díky společnému psaní mohla kniha vzniknout tak rychle.

„Nějaké kvality ten text asi má,“ shrnul se smíchem Šík. Dodal, že i to byl jistě jeden z důvodů, proč knihu vydalo nakladatelství Host.

Text: Klára Zámková
Ilustrační foto: Host

  • Facebook
  • Twitter