Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nemocnice Havlíčkův Brod chce opravit pískovcový kříž

/
/
/
1143 ZobrazeníVedení Nemocnice Havlíčův Brod se rozhodlo s pomocí veřejnosti opravit pískovcový kříž z roku 1885, který se nachází v areálu nemocnice. Uspořádali veřejnou sbírku, která bude sloužit na pokrytí nákladů na opravu kříže, umístěného před budovou infekčního pavilonu.

Jde o pískovcový kříž s litinovým Kristem a s nápisy: V kříži jest spasení a Ke cti a chvále Boží věnuje Vojtěch Niedermertl měšťan Německobrodský L.P. 1885, který nechal postavit původně na svém pozemku Vojtěch Niedermertl, měšťan tehdejšího Německého Brodu. Pozemek i kříž jsou nyní součástí areálu nemocnice. Protože byl kříž v havarijním stavu, aktuálně se už jeho obnovy ujal kameník Milan Krpálek z Lipnice nad Sázavou.
Veřejnost může na jeho opravu přispět jakoukoliv částkou – učinit tak může do pokladniček na informačním centru v Emergency a v nemocniční lékárně.

  • Facebook
  • Twitter