Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Garáže na jihlavském zimáčku se mění v šatny

/
/
/
637 ZobrazeníVedení Jihlavy požádalo stavební úřad o předčasné užívání ledové plochy na upravovaném zimáčku. Pomoci to má mladým hokejistům při přípravě na sezonu.

Veřejné sportoviště pro lední sporty v ulici Tyršova zůstává pro veřejnost i nadále uzavřeno. Upravuje se kvůli plánované stavbě Horácké multifunkční arény. Aktuálně se tam staví nové šatny. „Vznikají v prostoru současných garáží. Dohromady jich tam bude šestnáct. Čtyři z nich, které se nyní vyzdívají, zůstanou natrvalo i po dokončení výstavby nové multifunkční arény,“ uvedl náměstek pro úsek rozvoje města Petr Ryška s tím, že zbylých dvanáct šaten je pouze dočasných. Po jejich zrušení se do prostoru suterénu vrátí část parkovacích míst.

V současné době už jsou na malém zimáčku nad ledovou plochou zesíleny vazníky a umístěny konzoly ve střešním plášti, na které přijde protihluková stěna. „Ta bude tlumit hluk vycházející z kondenzačních jednotek chlazení budoucí arény,“ vysvětlil Petr Ryška. Aktuálně se v suterénu zimáčku buduje technologický kanál pro páteřní rozvod kanalizace a vodovodu.

Veřejnost až na podzim
Práce na zimáčku by měly skončit v polovině října. Poté bude zahájen zkušební provoz. Na běžné užívání zimáčku mít ale vliv nebude. Využít ho tak budou moci mládežnické kluby HC Dukla, oddíl krasobruslení nebo široká veřejnost.

Nyní město požádalo stavební úřad o vydání předčasného užívání části stavby, a to ledové plochy. Důvodem je umožnění tréninků mládežnickým hokejovým týmům přes léto. „Aby se mohly plnohodnotně připravovat na sezónu a zároveň jsme eliminovali náklady za užívání ledové plochy v Telči,“ uvedl náměstek Petr Ryška.

V režimu předčasného užívání stavby však nebude umožněn vstup běžné veřejnosti. V suterénu zimáčku se bude nadále pracovat, ale provoz ledové plochy bude od staveniště striktně oddělen.

Přestože se demolice stávající CZ Loko arény přesunula na příští rok, příprava stavby Horácké multifunkční arény stále ve stejném tempu pokračuje. Současná oprava zimáčku vyjde na necelých 24 milionů korun bez DPH.

  • Facebook
  • Twitter