Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Neděle v Havlíčkově Brodě ve znamení masopustního průvodu

/
/
/
1198 Zobrazení
V neděli, 23. února potkáte v centru Havlíčkova Brodu medvěda s medvědářem, kobylku, barevné slamáky, kominíky, krávu, ale také smrtku, řezníka nebo třeba kata. Ve 14.00 ze Skaut klubu v Horní ulici vyjde směrem na Havlíčkovo náměstí tradiční masopustní průvod.

Spolu s Mateřským centrem Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, s tanečníky Folklórního souboru Kalamajka a hudebníky Havlíčkobrodské dechovky si tak můžete připomenout tradice našich předků.
Program na Havlíčkově náměstí začne v 13.30, odkdy se budete moci občerstvit u stánku a děti povozit na dřevěném kolotoči. Ve 14.00 vyjde průvod maškar spolu s muzikanty Havlíčkobrodské dechovky ze Skaut klubu v Horní ulici. Projdou Horní ulicí, zaskotačí si na náměstí a v závěru se každá z maškar představí na pódiu v centru města. Následně tambur vybubnuje všechny hříchy města, které lidé odčiní setnutím hlavy kobylky z průvodu. „Všechno se ale v dobré obrátí, hříchy města budou odpuštěny a kobylka oživne,“ prozrazuje dobrý konec 17. ročníku Masopustního průvodu Anna Doleželová z Mateřského centra Zvoneček.

Masopustní průvod vychází od Skat klubu v Horní ulici


Pro všechny maškary, které se účastní průvodu, navíc organizátoři připravují tradiční masopustní občerstvení zdarma a děti v kostýmu se letos nově mohou jedenkrát povozit na dřevěném kolotoči.

  • Facebook
  • Twitter