Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu

/
/
/
965 ZobrazeníO víkendu 18. a 19. července se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů na Vysočině, MANN-FILTER Zámecký vrch 2020.

Závodní trať okolo náměšťského zámku, která je dlouhá 2030 metrů přivítá účastníky druhého podniku letošního seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu Autoklub a současně i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2020.

Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou se museli z důvodů preventivních opatření vzdát snahy uspořádat závod ve svém tradičním květnovém termínu a pokusit se uspořádat závod automobilů do vrchu v náhradním termínu, což se díky přispění dotčených institucí nakonec povedlo. O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí zaplněné seznamy přihlášených ještě před termíny jejich uzávěrek. Jasnou podobu startovních listin pro víkendové závody na XXXIX. ročníku MANN-FILTER Zámeckého vrchu určí až páteční administrativní a technické přejímky jezdců, kteří do Náměště nad Oslavou přijedou.

Při pohledu do seznamů přihlášených se dá s jistotou říct, že letošní ročník závodů bude patřit mezi jedny z nejlépe obsazených v celé historii pořádání závodu. Díky zrušení letošního ročníku Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, hledají špičkoví jezdci seriálu pro testování svých závodních speciálů závody, pro jejich odzkoušení a to je i případ závodu v Náměšti nad Oslavou. O start na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020 projevil zájem a zaslal přihlášku jeden z nejrychlejších jezdců Mistrovství Evropy Sebastian Petit z Francie se svým novým speciálem NOVA NP 01 s pohonem 4×4 a motorem 1,75 Turbo, kterému jistě bude sekundovat úřadující mistr republiky Miloš Beneš z GMS Racing Teamu na voze Osella FA 30. Mezi aspiranty na umístění na stupních vítězů budou patřit i reprezentanti Autoklubu ČR v závodech automobilů do vrchu, pro které měly být letos prioritní starty v mistrovství Evropy a jen sporadicky se měli objevovat na závodech v České republice, jako je Václav Janík s Normou M20FC Turbo, Petr Trnka na Ligieru JS53, Martin Jerman s Lamborghini Huracan GT3 a v neposlední řadě i domácí Marek Rybníček s novým letošním závodním náčiním Škodou Fabia R5 EVO.
Domácí diváci jistě budou držet palce regionálním jezdcům v čele s navrátilcem na závodní tratě, trojnásobným absolutním mistrem ČR v závodech automobilů do vrchu Davidem Komárkem, který bude na trati Zámeckého vrchu soutěžit s McLarenem F1 EVO nebo nejrychlejší ženě závodního pole Kristýně Fillové na Mitsubishi Black EVO.

V mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup 2020, bude k největším favoritům patřit enkláva zahraničních jezdců, v čele s Rakušanem Ferdinandem Madrianem startujícím na Normě M20FC a jeho krajany na formulích Tatuus Master, Christiana Ferstla a jeho manželku Sigrid Ferstlovou. Diváci se mhou těšit i na start nestora závodů automobilů do vrchu, rakouského jezdce Felixe Pailera na monstrózní Lancii Delta Integrále.

Pořadatelé si pro návštěvníky letošního MANN-FILTER Zámeckého vrchu připravili hodnotný doprovodný program. I letos bude trať závodu zahalena do kouře od pneumatik. To když v průběhu sobotního programu se divákům opět představí se svojí Drift show, stálice tohoto sportu Michal Reichert na voze BMW. Po celý závodní víkend se můžou diváci těšit na prezentaci dakarského vozu Ford Ranger úspěšné posádky letošního ročníku Rally Dakar 2020, Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala, velkomeziříčského týmu ULTIMATE DAKAR RACING.
„Velice nás těší zájem závodníků o start na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020 v Náměšti nad Oslavou, přesto že bude letošní ročník tak trochu jiný než ty předchozí . Díky okolnostem ohledně preventivních opatření proti šíření nemoci Covid-19, jsme byli nuceni vzdát se tradičního květnového termínu a ani pořádání závodů o tomto víkendu se bohužel neobejde bez technických a organizačních patřeních proti šíření této nemoci. Při vstupu do areálu závodů budou všichni diváci i soutěžící informování o zvýšených hygienických opatřeních a zásadách pohybu ohledně prevence proti nemoci Covid-19. Prosím tímto diváky o respektování těchto opatření, aby dbali pokynů pořadatelů pro zachování své vlastní bezpečnosti, ale i zajištění bezpečnosti soutěžícím a klidnému průběhu samotného závodu. Pevně věřím že, to všichni v této nelehké době zvládneme, tak aby se jezdci i diváci za námi do Náměště nad Oslavou opět vraceli,“ uvedl před závodním víkendem ředitel závodu Ivan Rybníček.
Časový program závodů je identický jak v sobotu, tak neděli. Po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00, v neděli pak o půl hodiny později kvůli slavnostnímu zahájení, které se uskuteční v prostoru startu ve 13.00. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 17. července od 16.00.

Více informací na www.zamecky-vrch.cz.

  • Facebook
  • Twitter