Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Žďársku kriminalisté dopadli drogové dealery

/
/
/
1059 ZobrazeníČtyřiadvacet trestně stíhaných osob, které na Žďársku distribuovali drogy, zadrželi kriminalisté. Při domovní prohlídce a prohlídek nebytových prostor zajistili pervitin, extázi, marihuanu a finanční hotovost.

„Stáří zadržených je v rozmezí osmnácti a čtyřiatřiceti let. Muži, který je obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu, je dvaadvacet let. Na zadržení pěti osob se mimo žďárských kriminalistů z oddělení obecné kriminality podíleli také policejní psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání drog. V rámci realizace jsme zadrželi pět osob, provedli jednu domovní prohlídku a čtyři prohlídky nebytových prostor. Při těchto prohlídkách jsme zajistili téměř sto padesát gramů pervitinu, kolem sto padesáti kusů tablet extáze, více jak sto gramů marihuany a finanční hotovost převyšující částku devadesát tisíc korun,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality. Podle jeho slov je hodnota drog, které by tak bez včasného zásahu kriminalistů skončily mezi jednotlivými uživateli, vyčíslena na částku převyšující hranici tří set tisíc korun.

Zadržené drogy a peníze, archiv Policie ČR

Zadržením pěti dealerů drog však práce kriminalistů neskončila, následovalo odhalení zbývajících článků distributorské sítě. Na základě shromážděných důkazů kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiadvaceti osob.
„Třiadvacet osob bylo obviněno ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dál policejní komisař zahájil trestní stíhání dvaadvacetiletého muže, který byl pro tento trestný čin obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu,“ dodal Radek Uhlíř.
Třiadvacet osob je obviněno z toho, že od listopadu loňského roku distribuovaly hlavně na území Velkomeziříčska a Žďárska drogy, zejména pervitin, ale i extázi a marihuanu.

Zadržené drogy, archiv Policie ČR

„Dvaadvacetiletý muž, který je obviněný ze spáchání zločinu, má na svědomí jejich obstarávání, přechovávání a jejich následnou distribuci k dealerům, a v některých případech i k jejich koncovým uživatelům. V jednom z případů prodal postupně dalšímu dealerovi během čtyř měsíců kolem sta gramů pervitinu, za což inkasoval částku přes sto dvacet tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Případ žďárští kriminalisté nadále vyšetřují. „Za spáchaný přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. V případě zvlášť závažného zločinu se trestní sazba pohybuje od dvou do deseti let,“ uzavřel Radek Uhlíř.

  • Facebook
  • Twitter