Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Velikonoce do Jihlavy

/
/
/
482 ZobrazeníJihlava ožije začátkem dubna velikonočním veselím. Na Zelený čtvrtek 6. dubna proběhne ve Smetanových sadech Velikonoční jarmark, opět jsou připravena také místa Velikonočního putování, vlastní program nabízí i Zoologická zahrada Jihlava nebo Oblastní galerie Vysočiny.

Návštěvníci se mohou těšit na velikonoční dílny, pletení pomlázek, malování vajíček, čerstvě pečené jidáše, vystoupení folklorních souborů a živou muziku.

Ve více než 60 stáncích si budou moci koupit květiny, ručně vyráběné dekorace, krásnou keramiku, proutěné košíky, dřevěné výrobky, dárky, textil, šperky, háčkované zboží, svíčky a domácí kosmetiku. Těšit se mohou i na nejrůznější delikatesy, například čerstvě pečené boží milosti, makronky a mrkvánky, domácí omáčky, cenou ověnčené regionální uzeniny, koření, bylinky a čaje, dobroty od včel, valašské frgály, pivní speciály a další dobroty.

Během dne vystoupí folklórní soubory Pramínek, Bajdyš a Bajdyšek, zahraje harmonikář Jindra s kapelou a celým dnem nás bude provázet folklorně cirkusové vystoupení Živa Poppy Theatre. Kromě dílen se děti mohou těšit na dobový kolotoč.

‍Program
10.00 dílny pro děti – barvení vajíček, pletení pomlázek, keramická dílna, dřevěná dílna
12.00 řehtačkový průvod z OGV
13.00 Pramínek
13.30 Živa Poppy Theatre
14.00 Harmonikář Jindra Kelíšek & Kulich
15.30 Živa Poppy Theatre
16.00 Bajdyš a Bajdyšek
17.00 Živa Poppy Theatre

Velikonoční putování
Zájemci se mohou opět vydat také na cestu Velikonočního putování. Po celé Jihlavě je připraveno 13 velikonočně vyzdobených zastavení. Na každém je připraven soutěžní úkol, jehož splnění zapíšete pro políčka na herním plánu. Ten si mohou vyzvednout na turistickém informačním centru v ulici Matky Boží 22, kde bude po zdolání minimálně sedmi úkolů připraven pro úspěšné dobrodruhy i malý dárek. Herní plány jsou od 1. dubna k vyzvednutí v obou Turistických informačních centrech, akce potrvá až do konce dubna.

Mapu soutěžních míst: ZDE.

  • Facebook
  • Twitter