Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Masarykově náměstí v Jihlavě se bude kácet

/
/
/
671 ZobrazeníDalší čtyři nemocné a poškozené stromy musejí kvůli bezpečnosti chodců zmizet z Masarykova náměstí v Jihlavě. Odstraňovat se budou v průběhu března. Po obvodu Masarykova náměstí dřevorubci pokácí čtyři vzrostlé stromy. Jde o lípy zelené.

„Lípy mají sníženou vitalitu a velmi silně jim prosychají kosterní větve v korunách. Dva exempláře mají navíc poškozené kmeny,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk. Kácení podle jeho slov proběhne do konce března 2020, kdy končí období vegetačního klidu. Kácet stromy budou pracovníci Správy městských lesů Jihlava. Dvě nemocné lípy jsou na horním náměstí. Jedna před poštou a druhá před bankou blízko ústí do Komenského ulice. Další dvě potom muži s motorovými pilami pokácí nedaleko autobusové zastávky na východní straně Masarykova náměstí mezi OD Prior a jihlavským turistickým informačním centrem.

  • Facebook
  • Twitter