Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Jihlavsku našel muž na poli nalezl dělostřeleckou minu

/
/
/
808 ZobrazeníVe čtvrtek 4. dubna krátce před jedenáctou hodinou dopoledne oznámil muž na linku tísňového volání 158, že nalezl na poli v katastrálním území Dobronín předmět připomínajícího munici.

„Předmět našel na poli při provádění zemědělských prací. Operační důstojník oznamovatele poučil, aby s předmětem nemanipuloval a vyčkal příjezdu policejní hlídky. Policisté na místě zjistili, že se opravdu může jednat o nevybuchlou munici a vyžádali si na místo součinnost policejního pyrotechnika. Ten předmět identifikoval jako německou dělostřeleckou tříštivou minu z 2. světové války Wgr. 34. Munice byla vystřelována z 8 cm sGrW34 (těžký minomet model 34). Nebezpečnost nálezu spočívala v tom, že i když v těle nebyl zapalovač (iniciátor), nacházela se uvnitř miny kombinovaná počinka s rozbuškou, která mohla při neopatrné manipulaci způsobit výbuch miny. Munici pyrotechnik českobudějovické expozitury zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci,“ přiblížila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

  • Facebook
  • Twitter