Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Jihlavsku havaroval autobus s dětmi

/
/
/
1516 ZobrazeníMrazivé počasí v pátek komplikovalo dopravu po celé Vysočině. Hasiči zasahovali například u několika nehod na Žďársku, po druhé hodině vyjeli k nehodě autobusu u Puklic na Jihlavsku. Na místě bylo 29 zraněných, převážně dětí.

„Na místě aktuálně zasahovalo deset našich posádek. Ošetřili jsme celkem 28 dětí a jednoho dospělého, 26 jich utrpělo lehká až středně těžká zranění. Tři osoby se zranily těžce a zdravotníci je transportovali do nemocnice v Brně,“ uvedl Petr Janáček, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Hasiči pomáhali zdravotníkům s ošetřením zraněných. „Na havarovaném autobuse provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ doplnila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Autobus jel po silnici ve směru jízdy od Puklic na Příseku. „Podle prvotního šetření řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, zřejmě při vyhýbání se protijedoucím vozem, najel na krajnici, která se pod ním utrhla, a autobus se převrátil částečně na bok do silničního příkopu. Cestovalo v něm 25 dětí a tři dospělé osoby, které tvořily doprovod. Jednalo se o děti, které jely ze školy do místa svého bydliště,“ dodala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů.  

Na místo nehody vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava a bude přizván soudní znalec z oboru silniční dopravy. „Kriminalisté společně s dopravními policisty dokumentují místo nehody a ohledávají havarovaný autobus.
V souvislosti s šetřením příčiny a okolností dopravní nehody se obracíme na řidiče osobního vozu, který projížděl kolem 14.00 po silnici v místě nehody a jel ve směru od Příseky na Puklice, aby kontaktoval kvůli svědecké výpovědi linku 158. Pokud má ve voze palubní kameru, tak aby policistům poskytl záznam z této kamery,“ uzavřela Dana Čírtková.

Foto: HZS Kraje Vysočina a Facebook ZZS KV

  • Facebook
  • Twitter