Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na jihlavském magistrátu vzniklo další sběrné místo pro odevzdání roušek

/
/
/
988 ZobrazeníDobrovolníci, kteří ušijí roušky pro potřebné, je mohou odevzdat u hlavního vchodu do budovy Magistrátu na adrese Hluboká 8. 150 kilogramů bílých bavlněných prostěradel věnovala na šití roušek také městská obchodní společnost Prádelny a čistírny Jihlava.

Každý, kdo se zapojil do šití roušek, může je bezpečně bez kontaktu s jinými lidmi nechat v odběrné nádobě za dveřmi jihlavské radnice při vchodu z Hluboké ulice. Další místa jsou také za vstupem na krajský úřad (Žižkova 1882/57), případně i v domě Oblastní charity Jihlava (Jakubské náměstí 2). „Kdo by nechtěl s rouškami cestovat, může využít také dobrovolnické call centrum, které zřídilo město Jihlava a které pro roušky pošle dobrovolníka,“ uvedl radní Jihlavy Daniel Škarka.

Nedostatek roušek hlásí i jihlavská nemocnice, která dnes oslovila i soukromé firmy, které jsou schopné ochranné pomůcky zdravotníkům dodat rychle a ve větším objemu. „Pokud dokážou rychle a kvalitně roušky šít i jednotlivci, měli by upřednostnit zdravotníky stojící v první linii,“ dodal radní Škarka s tím, že se firmy mohou ozvat rovnou řediteli jihlavské nemocnice.

Městská společnost Prádelna a čistírna Jihlava darovala pro tuto činnost 150 kg prostěradel. Už z nich vyrábí roušky dobrovolníci na magistrátu nebo učitelky v mateřské škole Mozaika. „Pak se z nich šije také na Krajském úřadě Kraje Vysočina, a právě prostěradla vezu i do Psychiatrické nemocnice v Jihlavě,“ uvedl radní Jihlavy Libor Kuchyňa.

Město touto cestou zároveň upozorňuje také na to, že Kraj Vysočina začal provozovat novou informační Covid linku. Na telefonním čísle 564 602 602 je linka v provozu ve všední dny v době od 8.00 do 22.00. Sice ji neobsluhují zdravotníci, ale tým zkušených operátorů pomůže veřejnosti zorientovat se v aktuální situaci a poradí nebo nasměruje lidi na správná místa.

  • Facebook
  • Twitter