Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodská charita i v této náročné době nadále pomáhá potřebným

/
/
/
821 ZobrazeníSituace související s šířením koronaviru, který způsobuje onemocnění Covid-19, není jednoduchá, chybí ochranné pomůcky i řada pracovníků, přesto brodská charita dělá vše proto, aby i nadále pomáhala potřebným.

„Zatímco činnost některých sociálních služeb, jako nízkoprahová centra pro děti a mládež, sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi, denní centrum služeb pro seniory, centrum sociálních služeb, sociálně terapeutická dílna, jsme na základě nařízení vlády a přijatých opatření byli nuceni přerušit, ostatní sociální a zdravotní služby poskytujeme nadále. Jsou pro nás prioritou. K poskytování osobní asistence, pečovatelské služby a domácí hospicové péče přistupujeme nadmíru odpovědně, samozřejmostí je dodržování zvýšených hygienických zásad,“ informovala ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová s tím, že zásoby ochranných pomůcek se každým dnem tenčí. „Provizorní roušky pro sociální a zdravotní služby šijí kolegové z jiných služeb, například pracovníci charity ze Střediska charitní pomoci – Šatník a Astry – denního centra pro seniory v Humpolci, Sociálně terapeutické dílny nebo Centra sociálních služeb Petrklíč v Ledči nad Sázavou,“ doplnila Kateřina Svobodová.
„Prvních čtyřicet roušek už jsme předali charitním pečovatelkám v Humpolci, dalších čtyřicet zítra došijeme a pošleme převážně terénním službám brodské charity – Centru osobní asistence a zdravotním sestřičkám Charitní ošetřovatelské služby a Domácí hospicové péče,“ uvedla vedoucí Charitního střediska Šatník Lenka Hložková.

Zvoneček pro nemocnici
Na Mateřské centrum Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod se obrátila primářka dětského oddělení brodské nemocnice Magdalena Chvílová Weberová o pomoc šikovných dobrovolníků, jež by dokázali ušít roušku z látek, které mohou po telefonické dohodě poskytnout i ve Zvonečku. „Prosíme tři vrstvy látky, pokud lze kvalitnější, například bavlna nebo plátno a čtyři tkalouny na zavázání kolem hlavy – ty jsou lepší než guma. Rouška musí procházet opakovaně praním na 90 stupňů a mandlem, tak aby to materiál zvládl,“ žádá primářka Magdalena Chvílová Weberová.

V případě dotazů se můžete obracet na vedoucí mateřského centra Annu Doleželovou, e-mail: zvonecek@charitahb.cz, tel.: 569 428 438, 777 736 068.

Nákupy seniorům, handicapovaným, nemocným i lidem v karanténě
Běžné nákupy v podobě základních potravin, hygienických potřeb a léků seniorům v Humpolci bude částečně zajišťovat Charitní pečovatelská služba. „V koordinaci s poskytovateli sociálních služeb a s pomocí praktických lékařů je od úterý 17. března v provozu městská Infolinka 565 518 157 nebo 565 518 158. Cílem je pomoci tam, kde nefunguje či nemůže fungovat rodina nebo přátelé. Linka bude v provozu zatím každý pracovní den od 9.00 do 12.00,“ sdělila mluvčí Humpolce Aneta Slavíková.

Město Havlíčkův Brod si pomoc s nákupy seniorům organizuje samo a v dohledné době má spustit informační linku, na kterou se budou lidé obracet s prosbou o pomoc, a naopak případní dobrovolníci s nabídkou svých časových možností.

  • Facebook
  • Twitter