Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na jedenáctý ročník taneční soutěže Amen khelas přijede opět zpěvák Jan Bendig

/
/
/
886 ZobrazeníV pátek 27. dubna se v Jihlavě uskuteční 11. ročník velké taneční soutěže Amen khelas. Pořádá ji Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko provozované Oblastní charitou Jihlava. V závěru vystoupí český zpěvák Jan Bendig.   

Přibližně třicet tanečních skupin předvede převážně romské tance. „Do soutěže je zatím nahlášeno osm organizací z celé republiky, ve kterých se pracuje s dětmi a mládeží a vznikají tam taneční skupiny. Někteří tanečníci trénují a vystupují po celý rok, jiní nacvičují tance hlavně na Amen khelas,“ uvedla Michaela Makáňová, koordinátorka soutěže.

K datu vydání tiskové zprávy se přihlásily taneční skupiny z Armády spásy Brno, o.p.s. Cheiron Tábor, DDM Jemnice, z Centra Maják Kutná Hora, z nízkoprahového centra 5KA Rychnov nad Kněžnou, DoPatra Nový Bydžov, ze ZASTÁVky Telč, z ESKA Žďár nad Sázavou a pořádajícího NZDM Erko. Mimo soutěž vystoupí i děti z předškolních klubů Oblastní charity Jihlava – Klubíčko, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a neformální předškolní klub Klíček, dále pak taneční skupina Hotch Potch a tanečníci z Dětského domova se školou z Jihlavy.

„Máme radost z toho, že se soutěž stala tradicí a zúčastňuje se jí čím dál více služeb a organizací. Pro děti a mladé je to dobrá motivace k tomu, aby ukázali, co je baví a v čem vynikají,“ řekla dále Michaela Makáňová.

V porotě zasedne Radek Vovsík, ředitel Dětského domova se školou, Lumír Bártů – oddělení sociální správy, odbor sociálních věcí, Zuzana Fialová – zástupce ředitele pro služby sociální prevence OCHJ, Zdeněk Guži – učitel, romský aktivista, Irena Zimenová – Státní zdravotní ústav, regionální pracoviště pro Kraj Vysočina, Markéta Dubnová, vedoucí Katedry sociální práce VŠPJ, Veronika Bílková – trenérka v tanečním spolku Hotch Potch, Veronika Dufková – bývalá trenérka z tanečního souboru Street Busters a Milan Drevňák.

Vrcholem celé soutěže a odměnou všem zúčastněným bude koncert populárního českého zpěváka Jana Bendiga. Jedenáctý ročník tradiční soutěže Amen khelas (v překladu My tančíme), proběhne v jihlavském DKO v pátek 27. dubna od 15.00.

  • Facebook
  • Twitter