Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Šaty Ilony Csákové přinesly Danečkovi první penízky na potřebný lázeňský pobyt

/
/
/
701 ZobrazeníV pondělí 23. dubna odpoledne odstartoval v havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček při Oblastní charitě Havlíčkův Brod Jarní charitativní bazárek pro Danečka. Akci na podporu teprve dvouletého chlapečka, mimochodem klienta Střediska rané péče rovněž při havlíčkobrodské Charitě, si nenechala ujít sama patronka bazárku zpěvačka Ilona Csáková.

Nejenže s chutí zazpívala, ale navíc věnovala do veřejné aukce šaty ze své skříně. Několik přítomných dam o ně v rámci dražby statečně bojovalo, ale samozřejmě je mohla získat jen jedna z nich. Nakonec se podařilo vydražit je za 5 500 korun, které se staly základem pro Danečkův lázeňský pobyt.
Úvodním programem hosty akce provedla moderátorka Tereza Šnajdr Stýblová. Ostatně nedorazila sama, její dvě dcery se staly dobrovolnicemi-modelkami v chystané módní přehlídce a co víc, nabídku na dobrovolníka-modela neodmítl ani manžel, který tak jako jediný dospělý muž statečně předvedl i pánské kousky. „Modelky a modely vidíte v oblečení, které do bazárku na podporu Danečka darovali lidé z Havlíčkova Brodu a okolí. V prostorách Zvonečku je na výběr z dalších věcí, které si může kdokoliv odnést za dobrovolnou cenu. Bazárek potrvá do pátku 27. dubna,“ připomněla moderátorka Tereza Šnajdr Stýblová.
Když přišla na řadu avizovaná veřejná dražba šatů, které do bazárku věnovala Ilona Csáková, napětí se v sále dalo pomalu krájet. Začínalo se na pěti stech korunách, ale vzápětí začaly v sále padat nabídky na patnáct set korun, dva tisíce až tři tisíce. „Šaty jsem na sobě měla asi třikrát a pořídila jsem si je na vyhlášení ankety Dobrovolný hasič,“ zmínila o historii módního kousku zpěvačka, načež moderátorka pohotově zareagovala: „To museli mít hasiči radost, že?“ usmála se Tereza Šnajdr Stýblová při pohledu na odvážný kousek lichotící ženské postavě a Ilona Csáková jen dodala, že šaty by se hodily pro temperamentní dámu. Ale co se nestalo, zalíbily se i docela malé holčičce, která se přihlásila s nabídkou osmi tisíc korun. To ale do hry vstoupila Ilona Csáková a vtipně glosovala, zda o jejím přání ví i maminka nebo tatínek. Nakonec se ukázalo, že zpěvačka vytušila, kde by mohl být zakopaný pes, nicméně i tak se šaty podařilo prodat za částku

Jarní bazárek pro Danečka

5 500 korun.
Příjemná atmosféra se po skončení oficiálního zahájení přesunula i do prostor Mateřského centra Zvoneček, kde už na všechny zájemce čekal samotný bazárek. Kdo měl nakoupeno, mohl ještě zaskočit za Ilonou Csákovou pro fotografii s podpisem nebo samozřejmě s prosbou o společný snímek. Jarní bazárek pro Danečka potrvá ve Zvonečku na adrese Rubešovo náměstí 171 ještě do pátku 27. dubna. Vybrané peníze letos pomohou dvouletému Danečkovi z Havlíčkobrodska, jemuž lékaři hned po narození diagnostikovali velice vzácnou vrozenou vývojovou vadu s nejasnou prognózou. Rodiče jej využijí na úhradu speciálního a velmi potřebného lázeňského pobytu pro jejich syna.

Akci finančně podpořilo město Havlíčkův Brod díky Veřejnému fóru, které se ve městě uskutečnilo loni. Poděkování za podporu patří i firmě Pross Reklama

  • Facebook
  • Twitter