Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na jaře se FC Vysočina poprvé představí venku – v neděli s Táborskem

/
/
/
654 ZobrazeníFotbalisty FC Vysočina čeká po jarním domácím vstupu do druhé fotbalové ligy proti Znojmu první bitva na hřišti soupeře, v neděli 10. března od 14.30 nastoupí proti FC MAS Táborsko.

Táborsko v předchozím ročníku druhé ligy bojovalo o setrvání v soutěži do posledního kola. A vše nasvědčuje tomu, že horké jaro tým čeká i letos. Po sedmnácti odehraných kolech týmu kouče Petra Mikolandy, jenž na podzim vedl Žižkov, náleží předposlední příčka se ziskem 13 bodů. Hned devět bodů táborský celek získal na domácím stadiónu, přesto mu v tabulce domácích zápasů náleží až předposlední příčka. Naposledy na své půdě zvítězil ve 13. kole proti Znojmu. Vstup do jarní části se MAS příliš nepovedl, neboť na úvod prohrál 1:0 ve Vítkovicích.

Bílo-modrý dres klubu, který vznikl spojením dvou odvěkých rivalů Sezimova Ústí a Tábora, obléká dvojice krajních obránců, u nichž lze nalézt silnou stopu v jihlavské mládeži a množství startů za juniorku FC Vysočina – David Klusák (roč. 1994) a Vojtěch Šandera (roč. 1990). Součástí podzimního kádru MAS byl i středopolař Petr Nerad, který nyní figuruje v kádru juniorky FC Vysočina.

Co od prvního jarního duelu venku očekává asistent trenéra Josef Mucha? Kde vidí silné stránky nadcházejícího soupeře? „Čeká nás kvalitní a nebezpečný soupeř, který bude mít v domácí jarní premiéře velkou motivaci uspět. Zvlášť, když nezvládl první kolo. Táborsko přes zimu výrazně posílilo a ve svém středu disponuje řadou zkušených ligových hráčů. Opírají se o silný střed hřiště, kde operují Čermák, Gebert či Valenta. Pozor si musíme dát na standardní situace, kdy může zahrozit hned několik urostlých hráčů.“

Hned zkraje sezony musíte sčítat nepříjemné hráčské ztráty. Zraněný není Tlustý, na marodku přibyl Novotný a kvůli čtyřem žlutým kartám nebude hrát ani Zoubele. Už víte, jak tyto ztráty zacelíte? „Disponujeme dostatečně širokým kádrem hráčů, kteří by měli být připravení na zápas. Věříme, že absentující fotbalisty dokážeme nahradit a ti, co dostanou příležitost, toho využití k prosazení do základní sestavy,“ uvedl Josef Mucha.

  • Facebook
  • Twitter