Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Den zdraví v Jihlavě poradí kuřákům nebo vyšetří znaménka

/
/
/
743 ZobrazeníJihlavská nemocnice proto připravila už tradiční Den zdraví pro veřejnost, kde si můžete nechat změřit tlak, cholesterol, naučíte se také správně mýt ruce.

Zdravotníci poradí i s očkováním proti klíšťové encefalitidě a zájemcům zkontrolují znaménka. Preventivní prohlídky mohou zachránit život. I když se totiž cítíte dobře, může u vás začínat některé onemocnění, které je zatím bez příznaků: „Touto akcí chceme upozornit na důležitost prevence a odpovědnost každého z nás za své zdraví. Chodit k lékaři na preventivní prohlídky rozhodně není zbytečné, a to by si lidé měli uvědomit,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče jihlavské nemocnice Jarmila Cmuntová s tím, že lidé procházející kolem stánků Dne zdraví by se na pár minut mohli zastavit a zkontrolovat svůj stav.
V modré chodbě, spojující interní a diagnostický pavilon nemocnice, budou připraveni zdravotničtí pracovníci. Kuřákům se bude měřit oxid uhličitý v plicích a nabídnuta jim bude pomoc Poradny pro odvykání kouření. Epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité. Měřit se bude také hodnota glykémie. Nutriční terapeuti poradí ohledně výživy, zástupci Státního zdravotního ústavu určí zájemcům výši cholesterolu. Na místě bude také VZP informovat o preventivních programech. Mamografické vyšetření bude přístupné bez žádanky. Pracovníci z Centra pro zdravotně postižené z Kraje Vysočina poradí s výběrem kompenzačních pomůcek pro klienty i jejich blízké. V kožní ambulanci budou vyšetřovat znaménka. Nově poradí i s očkováním proti klíšťové encefalitidě. Všechny úkony budou opět zdarma.

Den zdraví pro veřejnost se v jihlavské nemocnici koná v pondělí 8. dubna mezi 9.00 a 14.00. Zdravotníci budou v přízemí, v modré chodbě spojující interní pavilon nemocnice s diagnostickým. Vyšetřování znamének bude probíhat Ambulance č. 3 MUDr. Blažková, přízemí Interního pavilonu.

  • Facebook
  • Twitter