Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na cyklostezce u Cityparku v Jihlavě se začalo pracovat na opravě chodníku

/
/
/
474 ZobrazeníPůvodní dřevěnou lávku postavil v roce 2008 investor Cityparku v Jihlavě, a protože ji město převzalo do svého majetku, teď se o ní musí starat s péčí řádného hospodáře. Firma už demontuje zábradlí a demoluje původní dřevěnou lávku nad potokem. Na místě se bude rozšiřovat stávající komunikace a montovat nové zábradlí.

„Dřevo v hlubokém a zastíněném kaňonu nad potokem nebylo dobře zvoleným materiálem, trámy uhnívaly, kroutily se a byly velmi kluzké. Musely se často opravovat.“ Zdůvodnil jihlavský radní pro dopravu Jaroslav Vymazal, proč zastupitelé odsouhlasili zrušení lávky.

Stávající cyklostezka už tedy nebude lemována dřevěnou visutou lávkou, přezdívanou „galerie nad potokem“, ale bude vybetonována, rozšířena v průměru o ¾ metru a opatřena novým zábradlím. Někde se cyklostezka rozšíří o 40 cm jinde o 80 centimetrů, v průměru ale o polovinu šířky stávající dřevěné lávky. Termín dokončení stavby dle smlouvy o dílo je do 15. května 2021

Průchod pro pěší zůstal ve zúženém profilu zachován po sousední cyklostezce. Tím ale došlo k částečnému omezení cyklistů. Magistrát proto prosí všechny účastníky silničního provozu v Tovární ulici o dodržování bezpečnosti provozu při průjezdu opravovaným úsekem a o vzájemnou ohleduplnost na místě stavby.

  • Facebook
  • Twitter