Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava chce rozšířit nabídku bydlení

/
/
/
1002 ZobrazeníJihlava připravuje vlastní pozemky pro výstavbu rodinných domů i bytových a polyfunkčních domů. Na prodej bude prvních deset parcel. Vedení města chce lidem i developerům nabídnout možnosti výstavby objektů pro bydlení. Město k tomu už zřídilo i novou adresu webu s přehlednou mapou a podrobnými informacemi ke každé parcele.

„Jde o prvních deset pozemků v majetku města, na jejichž prodej chceme podle zájmu vypsat výběrové řízení a prodávat je formou dražby,“ uvedl náměstek primátorky Jihlavy Martin Laštovička s tím, že už teď připravuje majetkový odbor města první smlouvy. Ty musí vždy schválit zastupitelstvo města a jednou z podmínek prodeje bude i předložení architektonické studie a její odsouhlasení Útvarem městského architekta.

Záměrem vedení města je, aby se zvýšila dostupnost pozemků v Jihlavě a investoři měli kde stavět. „Investorem může být kdokoli. Fyzická osoba, firma, sdružení více osob,“ uvedl Martin Laštovička.

Nové bydlení tak může už brzy někdo najít například na Bedřichově, ve Vysoké, na Pávově ale i v centru města. Zde jsou na prodej vhodné plochy pro výstavbu bytových a polyfunkčních domů např. na Bezručově ulici na pozemku, kde je v současné době parkoviště, nebo na křižovatce ulic U Dvora a Pod Příkopem. K mání je i velice atraktivní pozemek pro rodinné bydlení, ve svahu s nádherným výhledem do krajiny Sasovského údolí u Krajní ulice.

Celkem deset pozemků, které jsou nyní v Jihlavě k mání, je podrobně popsáno na webových stránkách www.jihlava.cz/mapapozemku a další informace může zájemcům podat i architektka Kateřina Bezděkovská z Útvaru městského architekta na mailu katerina.bezdekovska@jihlava-city.cz nebo na telefonu 565591655.

  • Facebook
  • Twitter