Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Českém mlýně se bude sáňkovat a běžkovat

/
/
/
689 ZobrazeníJihlavané budou mít možnost bobovat, sáňkovat nebo lyžovat na Českém mlýně. Při mrazivém počasí se začne část volnočasového areálu zasněžovat tento víkend. Sníh se bude udržovat přes pololetní prázdniny až do doby, než roztaje.

Novou zábavu pro Jihlavany organizuje spolek Lyžařské Jihlavsko ve spolupráci se statutárním městem Jihlavou a Povodím Moravy.

Sníh napadne na část pod skateparkem a blízký val. Dráha pro běžkaře tak povede na cyklostezce od uměle vytvořené otočky za zmíněným skateparkem po další otočku u dětského hřiště a bude mít přibližně 300 metrů. Místo pro start sáněk, bobů a dalších sněžných vozidel bude na vršku blízkého valu.

„Myšlenka mít na Českém mlýně sněžná děla vznikla již při přípravě stavby tohoto volnočasového areálu. Díky tomu je na místě potřebné elektrotechnické zázemí. Zasněžení proběhne ještě před prázdninami, aby si této nové jihlavské kratochvíle užily hlavně děti,“ uvedl radní města Jihlavy Jaroslav Vymazal, který společně s Lyžařským Jihlavskem celou akci inicioval.

Původně se mělo zasněžovat již v tomto týdnu, organizátory však zklamala technika. „Je to z naší strany test, neumíme tedy dopředu vyhodnotit případné problémy. Bude to však nová zkušenost, která nás zase posune o kus dál,“ uvedl jeden z členů spolku Lyžařské Jihlavsko Jakub Novotný.

Pro zasněžování potřebovali organizátoři povolení k odběru vody z řeky Jihlavy, a to od správce vodní plochy, Povodí Moravy. Problém nebyl ani se získáním povolení od majitele pozemku – statutárního města Jihlavy.

„V jiných částech bychom se na umělé zasněžování dívali skepticky, protože ovlivní přirozené zavlažování půdy. Na tomto místě se však stromy zasazovaly nedávno a zvýšená dávka vláhy jim jistě jenom pomůže,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí jihlavského magistrátu Katarína Ruschková.

  • Facebook
  • Twitter