Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muzejní a galerijní noc v Jihlavě

/
/
/
501 ZobrazeníV pátek 27. května se uskuteční v Oblastní galerii Vysočina v prostorách v Komenského ulici 10 i na Masarykově náměstí 24 tradiční akce v rámci letošního ročníku Muzejní a galerijní noci.

V prostorách v Komenského 10 čeká na příchozí od 16.00 do 19.00 otevřená dílnička pro rodiny s dětmi inspirovaná aktuálními výstavami. Od 17.00 do 19.00 pak portrétování návštěvníků studenty SUPŠ Jihlava-Helenín a od 19.00 do 20.00 komentovaná prohlídka výstavy Jakub Tomáš – Na Kopci u laviček.

V budově na Masarykově náměstí 24 se uskuteční od 17.00 so 18.00 komentovaná prohlídka výstavy Natálie Schmidtová – Malováno srdcem.

Muzejní část zahájí v 16.00 slavnostní vernisáž nové archeologické výstavy Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku v prostorách muzejní půdy. Následovat bude prohlídka této výstavy s jejím kurátorem Davidem Zimolou.
V 17.00 budou mít návštěvníci možnost zhlédnout před muzejní budovou vystoupení taneční skupiny Hotch-Potch s názvem Jihlavské pověsti. Od 17.30 zde bude pokračovat kapela JazzBandits ze ZUŠ Jihlava pod vedením Marie Zemanové. V jejím podání zazní jazz, swing a funk.

V přímé návaznosti na právě probíhající výstavy k životnímu jubileu zoologa Pavla Bezděčky se od 18.00 uskuteční v Malovaném sále powerpointová přednáška Od dětských kreseb k počítačové malbě přímo s autorem.

Protože v nejbližší době dojde k reinstalaci stávajících muzejních expozic, je letošní muzejní noc koncipována jako rozlučková se starými expozicemi – komentovaných prohlídek se zhostí jednotliví odborní pracovníci: v 18.00 začne komentovaná prohlídka archeologické expozice s Davidem Zimolou, v 19.00 následuje prohlídka historických expozic s Martinem Kosem a ve 20.00 si návštěvníci mohou prohlédnout zoologické expozice s Klárou Bezděčkovou.
Bonusové podvečerní prohlídky ztemnělými expozicemi se uskuteční ve 20.00 a 21.30, budou pouze na objednání a návštěvníky povede Renata Kremláčková.

Ve 21.00 začne v Malovaném sále tradiční Čtení na dobrou noc s Pavlem Bezděčkou a na úplný závěr vystoupí se svou ohňovou show před budovou muzea Společenstvo meče a ohně Novus Origo.

Vstup do jihlavského muzea a do ostatních objektů spolupracujících na této akci je zdarma.

Expozice galerie budou otevřeny do 21.00 a vstup do galerie i na doprovodné programy je zdarma.

  • Facebook
  • Twitter