Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž obviněný z vraždy v Jihlavě ve vazební věznici v Brně

/
/
/
876 ZobrazeníV sobotu 20. března odpoledne došlo v ulici U Slunce v Jihlavě ke vzájemnému napadení mezi dvěma muži. Po příjezdu policistů na místě se na ulici nacházel těžce zraněný muž, kterého si převzala do péče zdravotnická záchranná služba a převezla ho do nemocnice. Na místě byl i muž podezřelý z jeho napadení, kterého policisté zadrželi.

„V sobotu v pozdních večerních hodinách zraněný osmadvacetiletý muž na následky zranění v nemocnici zemřel. Věc jsme proto začali prověřovat pro podezření ze spáchání zločinu vraždy a pokračovali v důkladném prověřování celé tragické události,“ uvedl Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že šestatřicetiletý muž po předchozím konfliktu zaútočil na chodbě ubytovny na svého spolubydlícího. „Nožem mu způsobil více bodnořezných ran na různých částech těla. Napadený muž z ubytovny utekl ven na ulici, kam ho útočník pronásledoval a v útoku pokračoval. Svědci události na místo přivolali pomoc a případ oznámili na linku 158. Útočníka policisté zadrželi na místě a převezli do policejní cely. U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva. Co bylo motivem činu je předmětem dalšího vyšetřování. Útočník nebyl nikdy v minulosti soudně trestán,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Kriminalisté v pondělí 22. března zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže a obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy a přečinu výtržnictví. „Vyšetřovatel podat podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na jeho vazební stíhání. Státní zástupce podnět akceptoval a včera se před okresním soudem v Jihlavě konalo vazební řízení. Soud na obviněného muže uvalil vazbu a policejní eskorta ho přímo od soudu převezla do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až 18 let,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter