Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž nařkl policisty, že jsou opilí, soud mu udělil trest 10 000 korun

/
/
/
1124 ZobrazeníSamosoudce Okresního soudu v Havlíčkově Brodě udělil čtyřiačtyřicetiletému muži, který o policistech prohlašoval, že jsou opilí, pokutu ve výši 10 000 korun.

„Dvoučlenná policejní hlídka z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod zastavila z důvodu spáchání přestupku v dopravě v dubnu loňského roku osobní auto Volkswagen Touareg s královéhradeckou registrační značkou. Silniční kontrola proběhla na silnici I/34 ve Věži. Vůz tehdy řídila devětatřicetiletá žena, která při průjezdu Skálou překročila nejvyšší povolenou rychlost o 14 kilometrů v hodině.
Policisté ženě sdělili, že se dopustila přestupku v dopravě a rozhodli o uložení pokuty na místě v příkazním řízení ve výši 300 korun.

Při projednávání přestupku ale začal do celé záležitosti zasahovat ženin spolujezdec. Žena původně s přestupkem i uložením pokuty souhlasila, ale poté si vše rozmyslela a zřejmě ovlivněna svým spolujezdcem s přestupkem a výší pokuty přestala souhlasit. Spolujezdec navíc začal slovně napadat policisty, že jsou pod vlivem alkoholu a nařčení také telefonicky oznámil na linku tísňového volání 158.

Operační důstojník integrovaného operačního střediska proto na místo vyslal dosahového důstojníka z Havlíčkova Brodu. I před ním muž svá nařčení, že policisté jsou pod vlivem alkoholu, zopakoval. Dosahový důstojník u obou policistů dechovou zkouškou alkohol vyloučil,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Případem se začali zabývat havlíčkobrodští policisté a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu pomluvy, protože muž svými výroky úmyslně způsobil újmu na právech obou policistů s cílem je znevážit zejména v jejich zaměstnání.
Případem se zabýval okresní soud v Havlíčkově Brodě a samosoudce soudu vydal trestní příkaz, ve kterém muže uznal vinného z trestného činu pomluvy a uložil mu peněžitý trest ve výši 10 000 korun.

„Trestní příkaz je už pravomocný. Rozhodnutí samosoudce je tak jasným signálem všem, kteří by se podobným způsobem snažili znevažovat práci službu konajících policistů. Oba dopravní policisté tehdy vykonávali pouze svoji práci a v rámci výkonu služby dohlíželi na dodržování nejvyšší povolené rychlosti při průjezdu obcí,“ dodala tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter