Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž na Staré plovárně v Jihlavě zemřel cizím zaviněním

/
/
/
1606 ZobrazeníKrajští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování trestného činu, který se stal v sobotu 4. července v podvečer kolem sedmnácté hodiny. V lokalitě rybníku Stará plovárna v Jihlavě mělo dojít ke konfliktu mezi muži bez stálého bydliště. Jeden z mužů byl poté nalezen na místě bez známek života.

„Závažný případ začal pro policisty v sobotu 4. července, kdy před sedmou hodinou večer přijali policisté na integrovaném operačním středisku na lince 158 oznámení o nálezu muže bez známek života v lesním prostoru v blízkosti rybníku Stará plovárna. Kriminalisté územního odboru Jihlava v lokalitě provedli šetření, ohledali místo činu, zadokumentovali a zajistili upotřebitelné stopy. Podařilo se jim zjistit totožnost zemřelého. Jednalo se o osobu bez stálého bydliště.
Z pitvy vyplynulo, že na úmrtí muže měla podíl cizí osoba. Kriminalistům se podařilo velmi rychle zjistit poznatky k podezřelé osobě, se kterou se muž před smrtí setkal, a v krátké době muže dopadli. Jednatřicetiletého muže, který byl důvodně podezřelý ze spáchání násilné trestné činnosti, kriminalisté ve čtvrtek 9. července zadrželi a skončil v policejní cele,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině..

Vzhledem k závažnosti spáchaného jednání převzali prověřování případu kriminalisté odboru obecné kriminality krajského ředitelství. Na základě shromážděných důkazů zahájili trestní stíhání zadrženého muže. „Jednatřicetiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vydírání spáchaného se zbraní, přičemž činem byla způsobena smrt napadeného muže. Dále byl obviněn z přečinu výtržnictví,“ dodal Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.
Obviněný muž v minulosti nebyl soudně trestán a jedná se o osobu bez stálého bydliště. „Na obviněného muže byl podán návrh na vzetí do vazby. Poté, co soud rozhodl o jeho vzetí do vazby, eskortovali policisté muže do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost muži hrozí trest odnětí svobody na osm až šestnáct let.

V zájmu vyšetřování případu se krajští kriminalisté obracejí se žádostí o pomoc na případné svědky incidentu, který se odehrál v lokalitě u rybníku Stará plovárna v sobotu 4. července kolem páté hodiny večer. Zejména by uvítali svědectví občana, který muže okřikl. Případní svědci se mohou policistům přihlásit na tísňové lince 158,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter