Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Třebíč si znovu zahraje ve filmu

/
/
/
1633 ZobrazeníV posledních pěti letech se třebíčské památky a ulice už potřetí objeví v českém filmu. Po Hlasu pro římského krále, kde se některé scény natáčely v bazilice sv. Prokopa a Zádušní oběti, která byla z většiny natočena v židovské čtvrti si filmaři jako lokaci pro část filmu vybrali znovu židovskou čtvrť, konkrétně uličku V Mezírce. Ta zaujala tým režisérky a scénáristky Beaty Parkanové natolik, že se objeví v jejím připravovaném filmu Slovo.

Slovo je celovečerní rodinný film o životě manželů Václava a Věry Vojířových v období mezi jarem 1968 a létem 1969. „Film zachycuje nejenom osobní situace konkrétních lidí, ale i jeden z palčivých existenciálních problémů minulosti – ohrožení svobody člověka,“ uvedla Beata Parkanová.

„Třebíč jsme jako lokaci pro část filmu vybrali nejenom proto, že jsem se tady narodila a k městu mám vřelý vztah, ale také pro dobovou vhodnost. Samozřejmě musíme udělat nějaké úpravy, aby nebyly vidět moderní antény, nebo okapy zářící novotou,“ doplnila Parkanová.

Ve filmu Slovo bude mít hlavní roli manželů Vojířových Martin Finger a Gabriela Mikulková, uvidíme také například Marthu Issovou, Taťánu Medveckou, Bolka Polívku, Jakuba Prachaře, Ondřeje Sokola a další.

V Třebíči se bude film natáčet v první polovině září a pro scény z našeho města budou filmaři hledat také komparz.

Beata Parkanová se narodila v Třebíči, vyrůstala ve Velkém Meziříčí. Později se s rodinou přestěhovala do Jihlavy, kde navštěvovala gymnázium, na konci druhého ročníku odešla do Prahy. Tady vystudovala gymnázium a později absolvovala katedru scenáristiky a dramaturgie na FAMU. Je také spisovatelkou, napsala několik knih s primárně dětskou tematikou. V roce 2018 napsala scénář a zrežírovala film Chvilky, který se natáčel ve Velkém Meziříčí a v Jihlavě.

Úvodní foto: Režisérka a scénáristka Beata Parkanová

  • Facebook
  • Twitter