Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mural art – Zeď Gustava Mahlera vzniká v Jihlavě

/
/
/
480 ZobrazeníNa zdi u křižovatky ulic U Dlouhé stěny a Znojemské v Jihlavě vznikne během srpna letošního roku Mural art. Vítězný návrh do soutěže pochází od francouzského malíře a ilustrátora žijícího v Čechách, Vincenta Joffrey Chigniera.

„Do výzvy se nám letos přihlásilo šest umělců se svým pojetím Zdi Gustava Mahlera a bylo velmi těžké mezi nimi vybrat ten nejlepší návrh,“ okomentovala výběr výsledného mural artu Michaela Kružíková, manažerka kultury a cestovního ruchu. V hodnoticí komisi byli zástupci města i zástupci z řad odborníků zabývajících se uměním i Gustavem Mahlerem.

„Vítězný návrh svojí formou i barevným ztvárněním nejlépe zapadá do kontextu daného místa, kde se setkává staré s novým. Je pojednán tak, že upoutá, ale nepřebíjí ducha místa, naopak ho umocňuje. Výtvarně obstojí jak při letmém pohledu, tak při delším zkoumání a objevování nuancí a detailů, ukrytých v koláži,“ ocenila návrh krajinářská architektka z Útvaru městského architekta Lucie Poláčková.

Výzvu město vyhlásilo už v loňském roce, ale nakonec nebyla úspěšně dokončena a open call byl zrušen. Magistrát v Jihlavě ale v letošním roce znovu oslovilo několik umělců zabývajících se tímto druhem umění. Pracovníci Útvaru městského architekta vytipovali další možné lokality pro mural art – celkem jich je šest a mezi nimi je např. most v Havlíčkově ulici nebo štít budovy školy na náměstí Svobody.

„Mural art je část umění, která v Jihlavě chybí, přitom je zde tolik míst, která by pro takovou tvorbu mohla být využita. Zeď za Cityparkem byla vytipována architekty z Útvaru městského architekta, a to proto, že je zde vysoká koncentrace lidí. Malba bude odrážet život a hudbu Gustava Mahlera,“ doplnila radní města a iniciátorka akce Silvie Čermáková.

  • Facebook
  • Twitter