Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladík za sobotní havárii na Třebíčsku skončil ve vazbě

/
/
/
747 ZobrazeníŘidiče vozu, který o uplynulém víkendu na Třebíčsku havaroval, obvinili policisté ze spáchání závažného trestného činu. Auto řídil pod vlivem alkoholu a drog, navíc měl ve špatném technickém stavu a jel příliš rychle.

Tragická dopravní nehoda se stala v sobotu 12. prosince na silnici první třídy číslo 23 v úseku mezi Náměští nad Oslavou a Vladislaví před půl sedmou ráno.
„Spolucestující z vozu Mazda utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Zraněného řidiče zdravotnická záchranná služba převezla na ošetření do nemocnice, kde byl hospitalizován. Dechová zkouškaodhalila jedno promile alkoholu, pozitivní byl také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou. U muže byl proveden odběr biologického materiálu k dalšímu odbornému zkoumání,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Mladík měl na autě zimní pneumatiky s nedostatečnou hloubkou dezénu a neměl platnou technickou kontrolu.
Řidiče v neděli propustili z nemocnice, policisté ho zadrželi a umístili do policejní cely. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Devatenáctiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, přičemž při činu hrubě porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ dodal Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

„Muž byl obviněn z toho, že kvůli nebezpečnému způsobu jízdy došlo ke smrti sedmnáctiletého spolucestujícího, který těžkým zraněním podlehl. K tíži jde řidiči také pozitivní hodnota alkoholu i testu na drogy a špatný technický stav vozidla, se kterým jel. Devatenáctiletého mladíka v minulosti už čelil přestupkovému řízení v souvislosti s požíváním alkoholu. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Za trestný čin usmrcení z nedbalosti lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ uzavřel vedoucí třebíčských kriminalistů.

Úvodní ilustrační foto: Vůz Mazda po nehodě, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter