Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladíci se v Brodě zaměřili na krádeže v garážích, sklepech a domech, skončili v rukou policistů

/
/
/
191 ZobrazeníSkupinku čtyř mužů ve věku 18, 38, 39 a 42 let, kteří se v Havlíčkově Brodě dopouštěli krádeží, dopadli policisté. Zaměřovali se na garáže, sklepy a v jednom případě i na rodinný dům. Odcizili cokoliv, co se dalo zpeněžit. Tři z nich již byli v minulosti soudně trestáni, za různorodou trestnou činnost. Jsou stíháni na svobodě.

Objasnit krádeže se podařilo kriminalistům ve spolupráci s policisty obvodního oddělení na základě operativního šetření a důkladného prověřování. „Dvaačtyřicetiletého muže, který se na krádežích podílel ve všech případech, policisté zadrželi počátkem minulého týdne v Havlíčkově Brodě,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.
Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. „Dvaačtyřicetiletý muž byl obviněn ze tří trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru,“ dodal Martin Kovařík, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti už soudně trestán za majetkovou a drogovou trestnou činnost. V roce 2020 si odpykal i pobyt ve vězení. Také zbývající tři podezřelí směřovali do policejní cely a následně byli obviněni z trestné činnosti.

„Skupina mužů se v období od začátku prosince loňského roku do doby zadržení vloupala v různých počtech do pěti garáží v Reynkově ulici, šesti sklepních kójí v bytových domech v ulici Na Spravedlnosti a v Masarykově ulici a v jednom případě i do domu ve Vagonové, ve kterém dva z nich opakovaně přespávali. Nejaktivnější byl dvaačtyřicetiletý muž, který je obviněn celkem z dvanácti krádeží. Svým jednáním obvinění muži způsobili celkovou škodu přes sto tisíc korun, další škoda vznikla poškozením. Obvinění se do objektů dostali za užití násilí, kdy prostory prohledali a odcizili cokoliv, co se dalo zpeněžit. Mezi odcizenými věcmi byl například motocykl Jawa, jízdní kola, paropropustná fólie, motorové oleje, různé aku nářadí a jiné věci. Odcizené věci se snažili zpeněžit, peníze si poté rozdělili a užívali pro vlastní potřebu,“ doplnila tisková mluvčí.

Obvinění muži jsou stíháni na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost lze podle informací policistů uložit obviněnému dvaačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody až na pět let, jeho komplicům hrozí tresty nižší.

  • Facebook
  • Twitter