Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí výtvarníci z jihlavské grafické školy se představují

/
/
/
642 ZobrazeníKavárna Muzeum nabídne od 2. dubna tvorbu studentů Střední umělecké školy grafické v Jihlavě (SUŠG) v Jihlavě nazvaná Fotografická sklizeň Střední umělecké školy grafické v Jihlavě, potrvá do 12. května.

Výstava představuje průřez tvorbou vybraných autorů z druhého až čtvrtého ročníku školy.

„Témata jsou různá, bytostně blízká vystavujícím. Mladí autoři citlivě vnímají své okolí, jeho proměny a snaží se v krátkém okamžiku expozice zachytit co nejlepší snímek.
Fotografie musí být úzce spjatá s myšlenkou autora, s jeho vnímáním světa a světla. Nesmí to být jen „cvaknutí“ v prostoru a čase.
Autoři si témata vybírají a postupně obrazově zpracovávají a rozvíjejí. Kultivují obraz a rozvíjejí vlastní myšlenky. Objevují se studie krajiny, lidského těla, postupně chátrající a rozpadající se budovy a intimní snímky, jež vyjadřují nejhlubší nuance mladé duše. To vše spojené v pestrou mozaiku autorské tvorby,“ popisuje Jiří Ernest ze Střední umělecké školy grafické Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter