Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí táborníci v Jaderné elektrárně Dukovany

/
/
/
710 ZobrazeníJaderná elektrárna Dukovany omládla malými táborníky. Tento týden se totiž koná už druhý turnus letošních příměstských táborů. Opakovaně se ho účastní děti dukovanských zaměstnanců ve věku 6-12 let, jejichž rodiče se podílí na nepřetržitém provozu elektrárny.

Letní příměstský tábor se v Jaderné elektrárně Dukovany letos uskuteční už potřetí, a to dokonce ve třech termínech. „O první dva ročníky byl mezi zaměstnanci a jejich dětmi velký zájem, dva turnusy byly vždy rychle obsazené. Proto jsme letos zorganizovali ještě třetí turnus,“ říká Kristýna Vohlídková zodpovědná za vnitřní komunikaci v Jaderné elektrárně Dukovany. Tématem prvního ročníku byla cesta kolem světa, v loňském roce to byl stroj času, letos je pro děti připraven program pod názvem Joulinka a Watík v galské vesnici.

Zázemí našli mladí táborníci v základní škole v nedalekých Dukovanech, které jsou partnerskou obcí elektrárny.

„Také v době letních prázdnin zajišťujeme nepřetržitý provoz naší elektrárny. Proto se snažíme zaměstnancům, kteří mají menší děti, toto období trošku usnadnit, vyplnit jejich dětem smysluplně čas a zároveň poskytnout možnost seznámit se s prostředím, ve kterém jejich rodiče pracují,“ říká ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský.

Pro děti je připraven pestrý program. Každé ráno se odpojí od svých rodičů v Infocentru, které si v průběhu tábora také důkladně probádají, a dozví se více o prostředí, kde jejich rodiče pracují. Jedno odpoledne stráví také v elektrárně, kde navštíví operační středisko dukovanských hasičů a vyzkouší si jejich vybavení. Mají také možnost projet se autobusem areálem elektrárny a seznámit se s činností speciální zásahové jednotky policie ČR, což je pro děti obzvlášť lákavé. Že se děti o bezpečnost živě zajímají a mají spoustu detailních znalostí, dokazují jejich zvídavé dotazy, které svým průvodcům pokládaly. Uprostřed týdne děti čeká pěší výlet do zajímavého místa nedaleko elektrárny, s dokřupava opečeným obědem v podobně šťavnatých špekáčků.

„Na táboře je zábava, máme hodné vedoucí, líbil se mi celodenní výlet, kde jsme si sami museli rozdělat oheň a ušli jsme osm kilometrů,“ hodnotí průběh tábora Adam Ivan, jehož tatínek zastává v jaderné elektrárně pozici technologa v útvaru péče o zařízení.

„Moji dva synové jezdí na dukovanský příměstský tábor každý rok. Vždy se těší a z tematicky zaměřených programů jsou nadšeni. Získají tady krom jiného také spoustu nových kamarádů,“ říká expert dodavatelského systému Pavel Šimka.

První a druhý turnus „jaderného“ příměstského tábora se koná opět pod taktovkou elektrárny a klubu Halahoj Třebíč. První turnus proběhl již na začátku prázdnin v termínu 8.-12. července, druhý turnus právě probíhá od 12. do 16. srpna. Organizátorem nově třetího turnusu v termínu 26.-30. srpna bude jazyková škola Alrete z Ivančic. Děti si tak před návratem do školních lavic oživí své znalosti angličtiny. Zázemí pro třetí turnus poskytlo dětem Mateřské centrum Andílci ve svém objektu v Hrotovicích. Celkem se táboru zúčastní 75 dětí dukovanských zaměstnanců.

  • Facebook
  • Twitter