Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí šachisté si připomněli 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského

/
/
/
548 ZobrazeníŠachy jsou jednou z nejstarších deskových her na světě. Do Čech je přivezli kupci z Byzance někdy v 11. století. Postupně se rozšiřovaly do většiny českých měst a v době Karla Havlíčka se vyskytli i v Německém Brodě nadšenci královské hry a rádi si vyzkoušeli umění kombinace a logického myšlení.

Na dlouhé hodiny se uzavírali před nepříznivým životním osudem do této královské hry také Karel Havlíček Borovský se svým nejbližším brodským přítelem Václavem Žákem. V těchto chvílích pro ně šachy byly všemocným lékem.
Jako vzpomínku a připomenutí významného 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského uspořádal ŠK Jiskra Havlíčkův Brod seriál pěti šachových turnajů pro mládež.
Do celkového hodnocení se započítalo nejlepší umístění ze čtyř turnajů. Celkem se zapojilo 21 žáků rozdělených do kategorií: starší – ročník narození 2006–2010 a mladší – ročník narození 2011 a mladší. Někteří účastníci odehráli z různých důvodů méně jak čtyři turnaje, což se projevilo i v bodovém zisku.

Tomáš Koumar, vítěz turnaje

Konečné výsledky

Kategorie – starší

 1. Tomáš Koumar
 2. Patrik Kocman
 3. Tomáš Hlaváč
 4. Vojtěch Jirák
 5. Hana Bártová -nejlepší děvče v kategorii
 6. Kvído Wasserbauer
 7. Patrik Pfeffer
 8. Matěj Pavliš
 9. Filip Víšek
 10. Gusta Sobieraj

Kategorie – mladší

 1. Marek Rataj
 2. Josef Zbortek
 3. Jan Kozderka
 4. Klára Jiráková- nejlepší děvče v kategorii
 5. Filip Kozderka
 6. Viktor Klement
 7. Klára Sobierajová
 8. Tomáš Tecl
 9. Max Wasserbauer
 10. Eva Novotná
 11. Richard Kaplan


  Vyhodnocení – předání pohárů pro první tři v kategoriích, nejlepší dívce v kategoriích a nejmladší účastnici turnaje Evě Novotné, věcné ceny se uskuteční v pátek 17. prosince od 14.30 v klubovně Sportovní haly TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Pamětní medaile obdrží všichni účastníci turnaje.

 • Facebook
 • Twitter