Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí jihlavští tanečníci na taneční soutěži v Praze

/
/
/
899 ZobrazeníV sobotu 8. června se v pražské sportovní hale Jedenáctka konala velká taneční soutěž v akrobatickém rokenrolu, které se zúčastnily páry a dívčí formace z Maďarska, Polska, Ukrajiny, Slovenska, Rakouska, Německa a samozřejmě také jihlavští zástupci rokenrolového klubu Elvis. Ve většině kategorií dominovaly páry a dívčí formace z Maďarska. Ovšem ani jihlavští se v nabité konkurenci rozhodně neztratili.

V kategorii Žáci se Filip Šandera s Gabrielou Kloudovou probojovali do semifinále mezi 14 nejlepších párů. Mezi těchto čtrnáct párů se protancovaly pouze dva české páry, jinak pouze páry z Maďarska a Polska, takže se od jihlavských mladých tanečníků jednalo o druhý nejlepší český výsledek.
V juniorské kategorii se představil Marek Špejtek s Nelou Šedovou, kteří obsadili devátou pozici. Tento taneční pár se po soutěži vypravil do Pelhřimova, kde se zapsal do České knihy rekordů a kuriozit díky nejvíc opakování akrobatických „podmetek“ – jedná se o cvik, při němž tanečnice stojí svému partnerovi za zády – ten ji drží pod paží, přičemž oba hledí před sebe. Tanečník pak protáčí svou partnerku pod svýma nohama (postupně ji překračuje), přičemž se tanečnice nesmí dotýkat země. Pár jich předvedl v jediné sérii celkem 60.
Letos poprvé se na soutěžním tanečním parketu představil po pauze také pár nejvyšší kategorie A Vilibald Prokop a Lucie Mašková. Tanečníci nechtěli kvůli blížícímu se Mistrovství České republiky předvádět náročnou akrobacii, tak předvedli sestavu s méně obodovanými akrobatickými prvky. I tato lehčí varianta stačila na bronzové umístění na stupních vítězů.
Tanečnice malé dívčí formace děti Starlet se opět radovaly z bronzových medailí, stejně jako jejich starší kolegyně z formace Skittles. Pro jihlavský klub to tedy tentokrát byla povedená bronzová výprava.

  • Facebook
  • Twitter