Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí básníci se představí v Třebíči

/
/
/
836 ZobrazeníSpolek Fšem pořádá v neděli 12. června před schody kostela sv. Martina v Třebíči autorské čtení pěti básníků. Celý víkend bude probíhat i venkovní výstava studentů a studentek z Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč.

Zahájení akce bude ve 14.00 a její součástí bude také představení výstavy produktových fotografií studentů Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč, které budou před kostelem vystaveny už od pátku 10. června.

Mladí básníci z celé České republiky, Marta Krausová, Anna Řezníčková, Rostislav Šíma, Marie Škrdlíková a Pája Štěpánka Borská, přednesou v Třebíči svoji vlastní tvorbu. Při čtení se vystřídají ve dvou čtecích pásmech.

Anna Chesil Řezníčková
Anna pochází z Přeštic a píše o šnecích, protože ti mají opravdový domov. Inspiraci momentálně nachází v knihách Édouarda Louise, cizích rozhovorech a ve všem, co hučí. Již publikovala jednu povídku a cyklus básní s názvem Megaslimák. Studovala Tvůrčí psaní na VŠKK v Praze a pracuje jako produkční v nakladatelství Nová Beseda.

Anna Chesil Řezníčková

Marta Krausová
Marta žije v Praze, která velmi často vystupuje v jejích básních. Píše na sociální síti Poetizér a jednu z jejích básní lze najít i na webu nakladatelství FRA. Byla oceněna porotou na Literární soutěži Františka Halase v roce 2021. Když zrovna nebásní, tak se věnuje právu.

Marta Krausová

Rostislav Šíma (úvodní foto)
Rostislav žije v Dolním Městě na Havlíčkobrodsku, o kterém píše ve svých zemitých básních. Dálkově studuje FHS v Praze a jako dokumentarista pracuje pro Paměť národa. Jeho prvotina Hrobařův syn bude představena při příležitosti vyvrcholení 50. ročníku Literární soutěže Františka Halase v říjnu 2022.

Marie Škrdlíková
Marie žije v Brně a psaní se věnuje od střední školy, kde začínala ve školním časopise. Její básně jsou inspirovány jejím rodným městem – Uherským Brodem, přírodou Bílých Karpat nebo i drobnými zážitky právě z Brna. Letos publikovala povídku v časopise Host, kde se chystá publikovat i své básně.

Marie Škrdlíková

Pája Štěpánka Borská
Pavlína pochází z Brna, ale momentálně žije v Praze. Své básně publikovala například ve Tvaru, Psím víně nebo Welesu. Zúčastnila se Ceny Vladimíra Vokolka, básnické soutěže Ortenova Kutná Hora nebo Literární soutěže Františka Halase. Provozuje instagramový profil @poetickymezichlebnik a také se snaží mapovat tvorbu mladých básníků a básnířek.

Pája Štěpánka Borská

Ve stejném prostoru budou od 10. do 12. června vystavené fotografie studentek 2. ročníku oboru Designér v reklamě Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč. Vznikly v hodinách odborného výcviku, kde si studentky vyzkoušeli tvorbu produktové fotografie neboli FLATLAY, na téma Čaj a káva.

„Termínem flatlay se označují stylizované lifestylové, ilustrační nebo produktové fotky s důrazem na estetické rozmístění. Výsledek se používá pro účely propagace na sociálních sítích, blozích, webech nebo e-shopech. Důležitá je ptačí perspektiva, a tedy snímky jsou focené shora (proto flat),“ doplňuje vedoucí projektu na OAHS Sára Křivánková.

  • Facebook
  • Twitter