Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladého zápasníka přijal na radnici starosta Havlíčkova Brodu

/
/
/
595 ZobrazeníVe čtvrtek 14. října se v malé zasedací místnosti Nové radnice v Havlíčkově Brodě uskutečnilo slavnostní setkání představitelů města s Arturem Sarkisjanem. Sedmnáctiletý havlíčkobrodský zápasník Artur Sarkisjan vybojoval třetí místo na Mistrovství světa kadetů v řecko-římském zápase, které se konalo v Budapešti.

V kategorii do 110 kilogramů prohrál mladý český reprezentant jediné utkání, v semifinále ho přemohl Němec Nikita Ovsjanikov. V boji o konečné třetí až páté místo pak Artur Sarkisjan před časovým limitem porazil Američana Jamese Anthonyho Mullena.
Na brodskou radnici přišel Artur Sarkisjan s maminkou Karine, otcem Aramem a trenérem Zdeňkem Švecem. Hosty přivítali na radnici starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl, místostarostové Zbyněk Stejskal a Vladimír Slávka. Starosta poděkoval Arturovi za vynikající úspěch a reprezentaci města Havlíčkův Brod. Rodiče Artura se přestěhovali z Arménie do Havlíčkova Brodu v roce 1991. Artur je rodilý Broďák, který chodil do ZŠ V Sadech a nyní studuje na Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod ekonomický obor.
Aram Sarkisjan, otec Artura, sportoval ve vzpírání a bohužel se zranil těsně před LOH Moskva 1980. Artur přes svůj ohromný úspěch je neuvěřitelně skromný. „V Budapešti se potvrdilo, že Artur už patří do světové špičky,“ řekl Zdeněk Švec, trenér TJ Jiskra Havlíčkův Brod a reprezentace ČR. Na závěr slavnostního setkání se Artur zapsal do kroniky města Havlíčkův Brod: „Děkuji moc za pozvání a slibuji, že budu Havlíčkův Brod hrdě reprezentovat.“

  • Facebook
  • Twitter