Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mikuláš ve světelské Rolničce naděloval už o den dříve

/
/
/
869 ZobrazeníZa dětmi do mateřského centra Rolnička ve Světlé nad Sázavou přišel Mikuláš už na svatou Barborku, kdy se také může nadělovat. A nepřišel rozhodně sám, na pomoc s dvaceti dětmi měl sebou hodného anděla, který si nachystal i sladké balíčky a kouzelného skřítka se zvonečkem.

Vánoce se nezadržitelně blíží, ale ještě předtím, než dětem bude pod stromeček nadělovat Ježíšek, musí přijít svatý Mikuláš se svým pomocníkem andělem a nezbedníkem čertem.

Na velké zlobivce byla ve světelské Rolničce i dvojice čertů, ale zdá se, že ve Světlé děti vůbec nezlobí, protože si čerti nikoho do pekla nevzali. Každý si postupně od Mikuláše vyslechl, jaké jsou jeho zlozvyky a drobné hříchy a do jednoho všichni slíbili, že se polepší. Párkrát si Mikuláš poslechl i básničku a dostal jeden dudlík, protože prý už nebude potřeba. Následovalo společné focení a rozloučení s příslibem, že si to příští rok přijde Mikuláš zkontrolovat.


„U nás v Rolničce máme jenom samé hodné děti, proto dnes čerti moc práce neměli,“ dodává jedna z koordinátorek Marie Mašková, která společně s Mikulášem a dětmi složila i básničku.
„Mikuláš už u nás byl, všechny nás moc potěšil. Anděl byl také s ním. Velcí a malí čerti se k nim přidali a rámusu přitom moc nadělali ale my jsme hodné dětičky, tak nikoho se nebojíme, protože jen správné věci vyrábíme. I skřítek malý se probudil, tak se přidal k nám a hezky to se všemi oslavil. Dárečků jsme hodně dostaly, protože ty nejlepší jsme dětičky, ty naší zlaté matičky,“ recitovaly děti básničku.

  • Facebook
  • Twitter