Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Michal Prášek vyhrál Mezinárodní mistrovství republiky na přírodních okruzích

/
/
/
1088 ZobrazeníHavlíčkobrodský motocyklový závodník Michal Prášek má za sebou třetí závod Mezinárodního mistrovství republiky na přírodních okruzích, který se je na letišti v Piešťanech. Prášek startoval ve třídě Superbike na motocyklu BMW S 1000RR v týmu Pavla Roháče tedy Roháč & Fejta motoracing team.

Práškovi se vydařily už tréninkové jízdy, kdy zajel nejrychlejší čas. „Věděl jsem ale, že do sobotních kvalifikací budu muset ještě zrychlit, protože konkurence v podobě Petra Bičištěho, Tomáše Svitoka, Josefa Ježovici a dalších dobrých závodníků byla hodně silná,“ popisoval pocity před závodem.

V kvalifikaci Prášek dokázal značně zrychlit, ale stejný kus práce udělali i jeho soupeři. Nakonec ji vyhrál a do sobotního závodu startoval z prvního místa.

„Start do závodu jsem už tradičně neměl úplně ideální a propadl se na čtvrté místo.  Ve třetím kole jsem se dostal do vedení a snažil jsem se jet na maximum, abych se soupeřům utrhnul. Nakonec jsem závod s náskokem vyhrál,“ popsal Prášek první závod.

Nedělní závod byl ještě zajímavější. „Jednak se těšil velkému zájmu diváku a ještě jsem věděl, že moji soupeři jsou na mě pěkně nabroušení. Start jsem měl úplně katastrofický, kdy mi motorka téměř zhasla a já se propadl doprostřed startovního pole. Během prvního kola jsem se dostal na třetí místo, kdy jel před mnou Svitok a Bičiště. Věděl jsem, že musím kluky předjet ještě než dojedeme ostatní závodníky o kolo zpět. V pátém kole jsem se dostal do vedení a začal jsem zajíždět nejrychlejší kola z celého víkendu. Závod jsem vyhrál se čtrnáctisekundovým náskokem na druhého Petra Bičištěho,“ vypráví Prášek.

Díky dvěma víkendovým vítězstvím Michal Prášek už podruhé v řadě vyhrál celý šampionát CAMS (Mezinárodní mistrovství republiky na přírodních okruzích ve třídě Superbike. „Závěrem bych chtěl poděkovat všem organizátorům za skvěle připravené závody, kterých se i příští rok velmi rád zúčastním. Děkuji i všem sponzorům a partnerům,“ uzavírá havlíčkobrodský závodník s tím, že další závod ho čeká za dva týdny v chorvatské Rijece, kde se koná další podnik šampionátu Alpe Adria.

  • Facebook
  • Twitter