Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Michal Prášek dojel v Trenčíně první a druhý

/
/
/
879 ZobrazeníNa konci srpna se na letišti v Trenčíně uskutečnily mezinárodní závody silničních motocyklů a sajdkár. Mezi dvěma sty závodníků nechyběl ani havlíčkobrodský Michal Práškem, který dosud na slovenských letištích nebyl poražen.

„Na závody do Trenčína jsem se hodně těšil. V současné situaci je každý rád, že může závodit, a tak se zde sešlo hodně silných jezdců,“ popisuje Prášek, který hned v první kvalifikaci zajel nejrychlejší časy. „Pěkně jsme si zajezdili s Márou Červeným a německým závodníkem Davidem Datzerem. Už po těchto jízdách jsme si však říkali, že tahle trať je hodně technická, a předjíždění nebude snadné,“ doplňuje Michal Prášek. Ten vyhrál i druhou kvalifikaci a do závodu jsem startoval z prvního místa.

Rozjezd do závodu se mu sice tolik nevydařil, ale podle plánu zajel několik kol v první trojici a pak chtěl zkusit zatáhnout. „Bohužel jsem se nedokázal včas dostat do vedení a jakmile jsme dojeli jezdce o kolo, tak nás hodně roztrhali. Po několika kolech se mi podařilo předjet Máru Červeného, ale na Davida Datzera jsem stíhací jízdou, při které jsem zajel nejrychlejší kolo závodu, nedosáhl. Situaci mi komplikovalo předjíždění jezdců o kolo pozadu, které jsem vychytal v těch nejsložitějších místech trati. Nakonec jsem tak dojel druhý a musím přiznat, že jsem byl sám na sebe hodně naštvaný,“ vzpomíná Prášek s tím, že o to více chtěl vyhrát druhý závod.

Na startu zvolil jinou strategii a povedlo se. Přestože se mu starty moc nedaří, tenhle se povedl a do první zatáčky najížděl na druhém místě za Márou Červeným. Prášek navíc chyboval, přebrzdil zatáčku a propadl se na čtvrté místo. „Věděl jsem, že budu muset jet na hranici svých možností, abych ho dojel. Dvě zatáčky na to však Mára upadl a já se během dvou kol, kdy jsem musel předjet Tomáše Borovku a Davida Datzera, dotáhl na vedoucí pozici. Tu už jsem si udržel až do cíle. Byl to krásný závod, který jsem si skutečně užíval,“ neskrývá radost Prášek.

„Celý víkend tedy beru za hodně vydařený. Chtěl bych moc poděkovat Pavlovi Roháčovi – šéfovi týmu Roháč & Fejta motoracing a všem naši sponzorům, kteří nás i v takhle těžké době podporují, moc si toho vážíme. Také všem týmovým kolegům a skvělé partě, která byla na závodech, přátelům a fanouškům za podporu.  Veliké díky patří Milošovi Balážovi a jeho týmu za skvěle připravené závody,“ uzavřel havlíčkobrodský závodník.

  • Facebook
  • Twitter