Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Vysočina má nového šachového krále a královnu

/
/
/
1101 ZobrazeníZa účasti 76 šachistů se v havlíčkobdodském hotelu Slunce – jeho bývalé přízemní restauraci, uskutečnil dlouho očekávaný, po třech změnách termínů rapid turnaj O šachového krále a královnu Vysočiny.

Kvůli možné kapacitě hracího sálu a koronavirusu musel být počet hráčů omezen, ač zájem o účast byla velká. Pořadatelům ze ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod se podařilo vytvořit příjemné prostředí, za podpory partnerů, sponzorů, zajistit velké množství věcných cen včetně finančních. Turnaje se zúčastnili šachisté všech věkových kategoriích, hráči s tituly FM i amatéři.

Výsledky

Turnaj zahájil předseda TJ Jiskra Havlíčkův Brod, z. s., Miroslav Sommer a po upřesnění organizačních záležitostí, pravidel byl zahájen přesně podle propozic.
Vyhodnocení se zúčastnil senátor ČR a starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, který nad turnajem převzal záštitu a předal vítězům poháry. Pro všechny účastníky byly připraveny ceny a to finanční a věcné, zásluhou podpory partnerů turnaje. Mezi jednotlivými koly, bylo losováno o výrobky věnované partnery.

Šachovým králem Vysočiny se zaslouženě stal Vítek Veselý z pořádajícího ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod těsně před FM Tomášem Vojtou ze Spartaku Vlašim, oba z deseti partií vybojovali 8,5 bodu, lepším pomocným hodnocením o 0,5 bodu. Vítěz obdržel pohár a dárkový balíček věnovaný COOP družstvem Havlíčkův Brod a finanční cenu a putovního vyřezávaného krále.
Šachovou královnou Vysočiny se stala Eva Kořínková z TJ Žďár nad Sázavou, z. s., obdržela pohár, dárkový balíček a věcnou cenu podle výběru.
Poháry obdrželi na druhých místech /kategorie muži/ženy): Tomáš Vojta ze Spartaku Vlašim a Alice Doktorová z Jiskry Havlíčkův Brod na třetích místech FM Jan Malík ze ŠK HM Ostrava a Petra Vrzáková ze ŠK Jiskry Havlíčkův Brod, z. s.

Poháry za umístění na 1.-3. místě ELO LOK do 1400
1. Igor Domkář
2. Patrik Kocman (oba Jiskra Havlíčkův Brod, z. s.)
3. Martin Policar ze Spartaku Pelhřimov.

Poháry v kategorii
starší mládež

1. Martin Žaža z TJ Náměště nad Oslavou
2. Šimon Lang ze ŠK Světlá nad Sázavou
3. David Kučera z Gambitu Jihlava

mladší mládež
1. Martin Policar ze Spartaku Pelhřimov
2. Jakub Stejskal z Gambitu Jihlava
3. Filip Šorf z TJ Žďár n/Sáz.

Poháry pro tři nejvýše hodnocené šachisty ŠK Jiskry Havlíčkův Brod
Vítek Veselý, Roman Vincze a Ivo Provazník

Cenu pro nejstaršího účastníka obdržel Jaroslav Horák z Gambitu Jihlava a nejmladší účastníci: Pavel Brož ze ŠK Světlá nad Sázavou a Filip Kozderka z Jiskry Havlíčkův Brod

Cenu Karla Havlíčka Borovského za bojovnost – největší počet výher v turnaji, s věnováním starosty Jana Tecla, obdrželi: Tomáš Vojta, Eva Kořínková, Martin Žaža, Martin Policar. Adélka Vrzáková a Hanička Bártová.

Všichni účastníci si vybírali věcné ceny podle pořadí v turnaji, každý obdržel pamětní medaili.

Turnaj osobní účastí a reportáží podpořil Český rozhlas – Vysočina a Havlíčkobrodský deník.

Fotografie

Reportáž Českého rozhlasu Vysočina

Partneři turnaje: Město Havlíčkův Brod, TJ Jiskra Havlíčkův Brod, z. s., EFKO spol. s r. o., COOP družstvo HB, OSS – ČUS Havlíčkův Brod, ČUS Kraj Vysočina, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, CATUS spol. s r. o., ŠSČR, MOCCA spol. s r. o., SABE, s. r. o., Jihlava, AMYLON, a. s., Dobrý textil spol. s r. o., Mlýn Havlíčkův Brod.

Mediální partneři: Šachový server Novoborský; web ŠSČR, Vysočina-news.cz, Havlíčkobrodský deník, Český rozhlas – Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter