Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mezinárodní den průvodců oslaví v Jihlavě bezplatnými komentovanými prohlídkami

/
/
/
894 ZobrazeníTaké v letošním roce nabízí Vysoká škola polytechnická Jihlava zájemcům v rámci Mezinárodního dne průvodců zúčastnit se bezplatných komentovaných prohlídek centrem města Jihlavy s návštěvou vybraných historických objektů.

Mezinárodní den průvodců připadá na 21. února, kdy vznikla v roce 1985 Světová federace turistických průvodců (WFTGA). V rámci oslav se konají nejrůznější akce, zpravidla bezplatné, organizované průvodci cestovního ruchu. Do projektu se zapojují města napříč kontinenty, včetně 15 měst z naší republiky. VŠPJ se k oslavám připojuje od roku 2017.
Začátek prohlídek je v 10.00, 12.00 a 14.00 a sraz účastníků je vždy ve vstupní hale Vysoké školy polytechnické Jihlava. Poté následuje prohlídka interiérů vysoké školy, při které budou mít účastníci možnost si prohlédnout i nově vybudované výukové centrum.

Prohlídka od 10.00 je určena především pro rodiny s dětmi. Přibližná doba trvání je 1,5 hodiny. Trasa: VŠPJ – Park Gustava Mahlera – Brána Matky Boží (včetně výstupu na bránu) – kostel Nanebezvetí Panny Marie – městské opevnění – kostel sv. Jakuba Většího – Masarykovo náměstí.

Prohlídka od 14.00 má obdobnou trasu jako předchozí prohlídka. Místo návštěvy Brány Matky Boží bude možné navštívit jihlavskou radnici a Dům Gustava Mahlera. Přibližná doba trvání jsou dvě hodiny.

Prohlídka od 12.00 je určena pro zájemce o podrobný výklad o dějinách kultury, přibližná doba trvání jsou tři hodiny. Trasa: VŠPJ – kostel sv. Ducha – Park Gustava Mahlera Brána Matky Boží – městské opevnění – kostel Nanebevzetí Panny Marie – kostel sv. Jakuba Většího – Masarykovo náměstí – kostel Povýšení Sv. Kříže – jihlavský krytý dvůr – Dům Gustava Mahlera.

Zájemci o prohlídku Domu Gustava Mahlera a radnice by se měli předem zaregistrovat na emailu cestovka@vspj.cz. Kapacita těchto částí prohlídek je omezena.

  • Facebook
  • Twitter