Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Masopustní veselí v Třebíči

/
/
/
683 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Třebíč pořádá v sobotu 11. února v Centru tradiční lidové kultury v Cyrilometodějské ulici v Třebíči Masopustní veselí, přehlídku tradičních i soudobých masek nejen z Vysočiny.

Únor je období masopustu, veselí, masek, průvodů, dobrého jídla a tance. Tradice obchůzky masek je dodržována zejména v malých obcích. Muzeum Vysočiny Třebíč chce ukázat lidem, jak to při takové obchůzce chodilo a chodí.

Návštěvníci se mohou těšit na tvůrčí dílny, které budou probíhat průběžně po celou dobu akce, na masopustní dovádění a přehlídku tradičních masek v podání divadelního spolku Ampulka a žáků ZUŠ Třebíč, na masopustní pásmo souboru Bajdyš s pochováváním basy, na Komárovickou kobylu, která bude v průběhu odpoledne několikrát porážena s odborným etnografickým komentářem a radost návštěvníkům udělá i ochutnávka smažených koblih připravovaných dle tradičního českého receptu. Těšit se mohou i na veselý fotokoutek, na taneční rej masek a na soutěže o nejkrásnější masku. To vše za doprovodu místní dechové kapely Horanka. Nebude chybět ani občerstvení se zabíjačkovými dobrotami a horkými nápoji.

Vstupné: dospělí a děti od šesti let 30 Kč, masky vstup zdarma.
Otevírací doba: 13.00-17.00.


  • Facebook
  • Twitter