Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Masarykovo náměstí v Jihlavě zdobí jedle bělokorá

/
/
/
970 ZobrazeníPatnáctimetrová jedle bělokorá urazila z Černé u Měřína třicet kilometrů do centra Jihlavy, kde ozdobí Masarykovo náměstí a přispěje k vánoční atmoféře. Slavnostní rozsvícení se uskuteční 27. listopadu v 16.45.

O převoz, ořezání a usazení jedle se postaral zkušený dřevorubec Radek Šerý. Ten se mimo jiné pravidelně účastní i dřevorubeckého závodu Eurojack, který se každoročně pořádá na letním kině v Jihlavě. Vánoční strom se rozsvítí 27. listopadu v 16.45 a bude svítit až do Třech králů.

Strom pochází z Černé u Měřína, kde třicet let rostl na zahradě majitelky Jitky Rackové. Ta jej městu nabídla na základě výzvy, kterou Magistrát města Jihlavy zveřejnil na konci letošního září. „Je mi ctí, že je to právě naše jedle. Určitě se na ni v době adventu přijedeme podívat,“ napsala majitelka.

Nazdobení stromu trvá většinou dva pracovní dny a pracovníci Služeb města Jihlavy s ním začnou hned druhý den ráno, tedy ve středu 16. listopadu. V pondělí 21. listopadu vánoční atmosféru Masarykova náměstí doplní ještě stánky a slámový betlém, do adventní vesnice budou opět zvát i dřevěné brány.

Ozdoby budou stejné jako v minulém roce, tedy zlaté a červené koule, světelné vločky, rampouchy, řetězy a ledově bílá hvězda. Světelnou ozdobu již mají také sloupy veřejného osvětlení v dolní i horní části Masarykova náměstí a okolní ulice Komenského, Palackého, Matky Boží a Benešova. Nazdobena budou také okna jihlavské radnice, která budou kvůli úspoře svítit každý den pouze mezi 17.00 a 22.00. Ostatní ozdoby se budou rozsvěcet vždy po setmění. Vánoční osvětlení v centru města a okolních ulicích ulic bude stát 402 tisíc korun.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter