Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Marta Morice a Oceán lesa v havlíčkobrodském muzeu

/
/
/
394 ZobrazeníVernisáží bude zahájena v pátek 4. února v 17.00 v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod výstava Marty Morice nazvaná Oceán lesa, která představí autorčinu aktuální tvorbu. Zájemci se s ní mohou setkat až do 20. března.

Marta Morice (* 1971) je rodačka z Pohledu u Havlíčkova Brodu, dlouhodobě žije ve Francii v Lorient v Bretani), věnuje se malbě, kresbě, fotografii a videoartu. Vystudovala FaVU VUT v Brně. Od roku 2008 střídavě vystavuje v Čechách a ve Francii. Nakladatelství Argo vydalo v roce 2017 její publikační počin – grafický román/komiks Rozvědčík, odhalující zákulisí velkých historických událostí v období studené války. Její díla jsou zastoupena v privátních sbírkách v ČR i v zahraničí.

Aktuální tvorba Marta Morice tematicky navazuje na její poslední výstavní prezentaci v roce 2018 Pod hladinou lesa v Galerie Makráč ve Výzkumném ústavu makromolekulární chemie AV ČR v Praze.

Koncepce Oceán lesa seznámí diváky s vybraným souborem abstraktních biomorfních akvarelů monumentálních i intimnějších formátů, ve kterých autorka propojuje magické světy podmořských hlubin bretaňského pobřeží a hluboké smrkové lesy Vysočiny. Její akvarelové malby přecházející místy v objekty přinášejí zcela osobitý vizuálně gestický přístup, dynamiku a intelektuální podtext zároveň. Gradujícím momentem výstavy bude jedenáctiminutové video Concessions, jež vzniklo ve spolupráci s vědeckým výzkumným ústavem Ifremer v bretaňském Lorientu. Podmořské záznamy z výzkumu chování ryb kolem nastražené návnady umělkyně volně zpracovala do imaginativní paralely hlubiny lesa a hlubiny oceánu.

Součástí výstavního projektu Marty Morice je také chystaná autorská intervence Utajená rekurze do stálé expozice Muzea Vysočiny věnované osobnosti Karla Havlíčka Borovského.

Ve čtvrtek 10. února se v prostorách muzea uskuteční od 16.00 komentovaná prohlídka s Martou Morice a kurátorkou Veronikou Marešovou a workshop s autorkou.

  • Facebook
  • Twitter