Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Magnetická rezonance nově v třebíčské nemocnici

/
/
/
1702 ZobrazeníTřebíč se od července řadí k dalším krajským nemocnicím, které využívají pro své pacienty služeb magnetické rezonance. Nové pracoviště zahájí provoz 8. července.

„Toto moderní diagnostické zařízení bude sloužit pacientům z Třebíče a okolí. Nebudou už muset na vyšetření dojíždět do Brna nebo do Jihlavy,“ shrnul jednoznačnou výhodu starosta Pavel Pacal. Tím se také zkvalitní a urychlí léčba. Navíc tato metoda nezatěžuje pacienty radiační zátěží.

„Magnetická rezonance umožňuje komplexní diagnostiku, a to vede k včasnějšímu záchytu nejrůznějších onemocnění, které se tak mohou dříve řešit,“ potvrzuje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Magnetická rezonance značky Siemens cestovala do nemocnice rovnou z výrobní haly v německém Erlangenu. Přístroj musel urazit cestu dlouho více než 470 km, která trvala zhruba osm hodin. Samotné stěhování z kamionu trvalo téměř pět hodin. Přístroj s celým příslušenstvím vyšel na necelých 31 milionů korun, velká část byla hrazena z evropských dotací a přispěl také Kraj Vysočina. Součástí dodávky přístroje je i další vybavení včetně speciálních přístrojů, např. monitor životních funkcí, anesteziologický přístroj, plicní ventilátor a další přístroje, které umožňují i vyšetřování dětí.

  • Facebook
  • Twitter