Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Magické datum 22. 2. 2022 přilákalo na jihlavskou radnici čtyři páry

/
/
/
599 Zobrazení
Jihlavská radnice hostila v úterý 22. února 2022 čtyři svatby. Důvodem je magické datum 22. 2. 2022. Jihlavská matrika zaznamenává zvýšenou poptávku po uzavření manželství. Loni zastupitelé oddali 167 párů, o osm více než v roce předchozím.

Běžně v rámci pracovního týdne o sňatky zájem není. Jde spíše o ojedinělé případy. „Důvodem je zpravidla význam data uzavření manželství pro snoubence. Ať už jde o výročí jejich seznámení nebo jako letos, o takzvané magické datum,“ vysvětlila vedoucí Oddělení matrik Veronika Mašová.

První zájem o uzavření manželství právě 22. 2. 2022 zaznamenali na jihlavské matrice už loni v listopadu. „Poslední zájemci o svatbu se zítřejším datem nás navštívili před dvěma týdny,“ podotkla Veronika Mašová.

Poplatek tisíc korun v Jihlavě mimo pátek

Jako den pro oddávání stanovila Rada města Jihlavy pátek, kdy jsou manželství uzavírána bezplatně. Mimo pátky musí snoubenci zaplatit správní poplatek ve výši 1000 korun. Využít mohou také nabídky nadstandardních služeb, jako je květinová výzdoba obřadní síně, hudební doprovod, přípitek a podobně. O podmínkách využití služeb a jejich cenách jsou snoubenci seznámeni při návštěvě matriky.

Od spuštění rezervačního systému svateb pro letošní rok zaznamenali pracovníci matriky zvýšenou poptávku po termínech. Zatím nejvíce rezervací je na červen nebo srpen. Vyššímu zájmu o svatby aktuálně také přeje rozvolnění vládních restrikcí. V současné době již není žádným nařízením omezena kapacita počtu účastníků na obřadech.

  • Facebook
  • Twitter