Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Loupežné přepadení v Třešti jihlavští policisté rychle objasnili

/
/
/
901 ZobrazeníJihlavští kriminalisté v krátké době objasnili loupežné přepadení, k němuž došlo v neděli 17. dubna kolem deváté hodiny večer v Třešti. V provozovně napadl pachatel s nožem v ruce zaměstnance a požadoval peníze, napadený ale útok odvrátil a pachatel nakonec utekl s nepořízenou.

„Vše začalo, když přišel do podniku, držel v ruce nůž a vstoupil za pult k obsluze. Požadoval peníze a na zaměstnance zaútočil. Napadenému muži se dařilo úspěšně se bránit, útočníka připravil i o nůž a vyběhl ven, kam ho obviněný muž následoval. V napadání útočník pokračoval údery pěstí a zaměstnanec provozovny se opět aktivně bránil. Následně pachatel z místa utekl.
Napadený zaměstnanec provozovny utrpěl zranění, jednalo se o cizince, který měl mimo jiné i drobnější řezná poranění na ruce. Přivolaná zdravotnická záchranná služba zraněného muže odvezla na ošetření do jihlavské nemocnice.
Policisté rozjeli ihned pátrání po nebezpečném pachateli a podezřelého se jim podařilo ještě ten den dopadnout. Ze spáchání zvlášť závažného zločinu byl obviněn pětadvacetiletý muž, na podaný návrh byl vzat do vazby a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi,“ popsala událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podezřelý pětadvacetiletý cizinec byl značně opilý. „Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu a opilý muž směřoval s pouty na rukou v doprovodu policistů na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění převezli policisté zadrženého muže do cely.
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání podezřelého cizince. Pětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ dodal Josef Dufek, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za trestný čin loupeže lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ uzavřel Josef Dufek.

  • Facebook
  • Twitter