Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lidem s roztroušenou sklerózou začíná v Jihlavě maraton

/
/
/
523 ZobrazeníJihlavané se po dvou letech znovu sejdou na cvičebních podložkách, aby se společně zapojili do Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Loni cvičili pacienti s roztroušenou sklerózou i jejich blízcí kvůli koronavirové pandemii pouze vzdáleně ze svých domovů. Letos se kromě na setkání s přáteli mohou sportovci těšit na kruhový tréning nebo protahování. Akce, která si klade za cíl motivovat pacienty s roztroušenou sklerózou k pohybu, se letos koná v sobotu 26. března od 8.30.

Letošní ročník Maratonu se uskuteční v dopoledních hodinách ve fitness centru Fitpeople Bedřichov v Jihlavě. Lidé se budou moci pod vedením lektorů zúčastnit cvičení na podložkách či kruhových tréningů, které pro ně organizátoři připravili.

„Cílem Maratonu je pacienty s roztroušenou sklerózou povzbudit, aby nerezignovali na pohyb, který je pro jejich zdraví velmi důležitý. Není tedy podstatné podat určitý sportovní výkon, ale zapojit se, a to klidně i s handicapem,“ říká Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS, který celou akci spolu s organizací ROSKA pořádá. Maraton se díky ustupující pandemii koronaviru po dvou letech opět koná ve své klasické podobě, a lidé se tak budou moci konečně znovu potkat na skupinových cvičeních. „Je důležité, aby se lidé po dlouhé době vůbec setkali. Dva roky jsme kvůli pandemii seděli doma a je vidět, že se spoustu lidí dodnes bojí někam jít. I to bychom chtěli pomocí této akce změnit,“ říká Jitka Večeřová z organizace ROSKA Jihlava a dodává: „V téhle nehezké době mají někdy lidé špatné svědomí, pokud se z něčeho radují. Ale právě kvůli komplikované situaci je potřeba, aby se lidé na chvilku rozptýlili a zapomněli na své starosti.“

Cílem Maratonu je pacienty s roztroušenou sklerózou povzbudit


V minulých letech se kvůli pandemii koronaviru akce konala v pozměněné podobě – účastníci cvičili individuálně doma za pomoci instruktážních videí, loni se pak uskutečnil výšlap na nejvyšší vrchol Jihlavy, při kterém účastníci zdolávali Sráznou ulici.


Na akci je dobrovolné vstupné, z výtěžku organizátoři zaplatí rekondiční a rehabilitační pobyty pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Lidé se na Maraton mohou registrovat na e-mailové adrese: jitka.roska@seznam.cz nebo na telefonním čísle 724 594 131.

  • Facebook
  • Twitter