Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lampionový průvod ve Světlé rozzářil cestu od Pěšinek až na náměstí

/
/
/
1080 ZobrazeníMateřské centrum Rolnička společně s Kulturním zařízením KyTICe měli na neděli 17. listopadu připravenou akci pro rodiny s dětmi. Lampionový průvod, který byl součástí oslav výročí svobody.

Od 16.30 se všichni zájemci sešli před sportovním centrem Pešinky, kde už byl připravený místostarosta Josef Hnik a farář Pavel Jäger. Na pomyslné startovní čáře průvodu se sešlo necelých 300 účastníků. „Ještě než vyrazíme, tak bych vás rád upozornil na dvě věci,“ zahájil proslov Josef Hnik. Poté zdůraznil, aby všichni dávali pozor na cestě kolem řeky a připomenul, že přesně v 17.11 se rozezní kostelní zvon a poprosil všechny, aby se v tu chvíli zastavili. Poté už celý průvod vyrazil směrem k městu za doprovodu místní kapely Fernet.
První zastávkou na cestě ke kostelu byl brod u řeky Sázavy, kde Marie Mašková společně s dětmi vypustila po vodě lodičku míru. Kvůli silnému větru nebylo možné posílat svíčky po řece.
Poté už následovalo zastavení před městským úřadem, kde u pamětní desky opět promluvil Josef Hnik. Uctění památky poté dokončil zapálením svíčky v lucerně a položením květin. Přesně v 17.11 se tedy rozezněl zvon v kostele a Pavel Jäger pozval všechny přítomné, aby společně s ním mohli uctít výročí zazpíváním státní hymny, za doprovodu varhan. Nemohl chybět ani Svatováclavský chorál a dnes už nezapomenutelná píseň Modlitba pro Martu.

  • Facebook
  • Twitter