Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kvůli rozsáhlé výměně trolejového vedení jezdí Jihlavou víc autobusů

/
/
/
593 ZobrazeníKvůli výměně sloupů a trolejí na kruhovém objezdu mezi Havlíčkovou a Pražskou ulicí v Jihlavě jezdí místo některých trolejbusů autobusy. Na linkách A a E jezdí místo trolejbusů náhradní autobusová doprava. Na linkách D a F jsou nasazeny parciální trolejbusy.

V těchto dnech dělníci na místě stavby rozřezávali zbytky sloupů, které se budou postupně nahrazovat novými. Na přelomu července a srpna bude následovat betonáž nových patek. Po třítýdenní pauze na zrání betonu se budou usazovat nové sloupy a po další nutné technologické pauze proběhne v týdnu po 5. září finální montáž nového trakčního vedení. 

Investiční akce úprav trolejového vedení na křižovatce ulic Havlíčkovy a Pražské vyjde na 6,9 milionu korun bez DPH. Nové troleje umožní například i přímé vedení trolejbusů z Masarykova náměstí ke Kauflandu, které nyní objíždějí trasu po třídě Legionářů. Kruhový objezd je koncipován jako všesměrový, což po dokončení trolejí na Bedřichov umožní zavést nové trolejbusové linky v trase Bedřichov – Masarykovo náměstí, Bedřichov – Poliklinika a Bedřichov – Březinky, kde půjde o náhradu autobusové linky č. 12. 

Obchodní a relaxační zónu Český mlýn tak budou obsluhovat místo parciálních standardní trolejbusy a uvolněné parciální trolejbusy začnou v roce 2022 zajíždět do Antonínova Dolu a do Horního Kosova. 

  • Facebook
  • Twitter