Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kurzy první pomoci znovu v havlíčkobrodské nemocnici

/
/
/
994 ZobrazeníNemocnice Havlíčkův Brod obnovuje Kurzy první pomoci pro veřejnost. Zájemci se mohou hlásit v průběhu září. Kurz chce přirozenou i zábavnou formou přiblížit problematiku resuscitace a první pomoci.

Kurzy laické resuscitace pro veřejnost v havlíčkobrodské nemocnici mají několikaletou tradici. Za dobu jejich pořádání získaly certifikát tři stovky zájemců, kteří se naučili jak podat první pomoc, jak zachránit v případě potřeby život svým blízkým nebo člověku, který to právě potřebuje. Zvlášť je pak velký zájem o kurz dětské resuscitace, zejména stran rodičů malých dětí. „Dětská resuscitace má svá specifika. Maminkám kurz pomůže získat jistotu v případě neočekávané situace jako je zástava dechu u novorozeňat, batolat, menších dětí, ale i v dalších situacích,“ říká primářka dětského oddělení Magdalena Chvílová Weberová.
Každému z nás se může stát, že bude účastníkem dopravní nehody nebo před ním na ulici zkolabuje neznámý člověk a bude potřebovat naši pomoc. Pro kurzy laické resuscitace pro dospělé používáme speciálního trenéra – defibrilátor CardAid. Ojedinělostí tohoto systému je speciální dálkové ovládání, prostřednictvím kterého instruktor může pro účastníky nácviku či v průběhu tematické modelové situace dle své úvahy volit a ovlivňovat vývoj situace – to znamená tvořit rozličné scénáře – výboj, elektrošok doporučit či nedoporučit, děj posunovat sem a tam, nebo dokonce občas imitovat případnou závadu přístroje. Ve spojení s resuscitační figurínou či přímo živým kolegou lze tak ve scénce procvičit patřičně reálnou formou poskytnutí kardiopulmonální resuscitace.

Zájemci o kurz se mohou přihlásit na telefonním čísle: 569 472 290, mobilu: 737 250 172 nebo prostřednictvím e-mailu: marie.kafkova@onhb.cz.

  • Facebook
  • Twitter